×

„Jak śmiesz, d**ku?”. Radosław Sikorski wzburzony wypowiedzią sędziego Przemysława Radzika

Przeprowadzony przez Stowarzyszenie Polskich Sędziów „Iustitia” raport jednoznacznie wskazuje, że źle się dzieje. Sędziowie, którzy nie chcą podporządkować się rządowi są represjonowani. Jaka przyszłość czeka polskie sądy?

Represjonowanie polskich sędziów

Władze partii rządzącej stworzyły w wymiarze sprawiedliwości małą armię. Walczą z tymi, którzy nie chcą się podporządkować. Na jej czele stoi sędzia Piotr Schab oraz jego zastępcy: sędziowie Michał Lasota i Przemysław Radzik.

Kiedy wyrok wydawany jest nie po myśli partii. Komisja funduje takiemu sędziemu postępowanie dyscyplinarne. Sędziowie są poddawani również represjom miękkim czyli przenoszeniu do innego wydziału czy szkalowaniu. Część z sędziów pozbawiono określonych funkcji lub z premedytacją zlikwidowano ich wydziały.

Przemysła Radzik twierdzi, że działa na korzyść Polski

Przemysła Radzik po zapoznaniu się z raportem przeprowadzony przez Stowarzyszenie Polskich Sędziów „Iustitia” uznał, że jest ono niezgodne z prawdą. Na swoim profilu Przemysław Radzik napisał:

W raporcie Iustitii gloryfikuje się sędziów, którzy nie wywiązują się ze swoich ustawowych obowiązków, angażują się politycznie, występują przeciwko Polsce. Nacechowanie polityczne, manipulowanie faktami czynią go niewiarygodnym źródłem informacji.

Zaraz odpowiedział mu Radosław Sikorki, który znany jest z „ostrego języka”:

Jak śmiesz, d**ku, ogłaszać co jest dobre, a co złe, dla Polski? Kto Cię do tego upoważnił?

Poparł go również Tomasz Lis:

Raport jest prawdziwy. Podobnie jak ostre słowa o PIS-owskich karierowiczach od Ziobry.

Czy to koniec niezawisłości sędziowskiej?

Represjonowanie polskich sędziów
Instagram
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij