×

Komendzie przywrócono wypłacanie renty. Przez kolejne 3 lata będzie ona jeszcze większa

Po tym, co spotkało Tomasza Komendę, jego życie zmieniło się raz na zawsze. Przypomnijmy, że mężczyzna został niewinnie skazany. Na wolność wyszedł dopiero po 18 latach odsiadki, co przyczyniło się do tego, że na dzień dzisiejszy jest zupełnie nieprzystosowany do życia w społeczeństwie. Z tego tytułu pełnomocnik prof. Zbigniew Ćwiąkalski zwrócił się do premiera o przyznanie mu renty specjalnej. I choć ta przysługiwała mu do marca, teraz okazuje się, że zostanie przedłużona. Wyższa będzie również kwota, jaka będzie wpływać na konto Komendy.

Renta dla Tomasza Komendy

Zadośćuczynieniem dla Komendy było świadczenie, które zostało mu przyznane, kiedy niewinny mężczyzna opuszczał więzienie. Wynoszące 3276 zł netto świadczenie miało wygasnąć w marcu. Dziś już wiadomo, że będzie ono kontynuowane. Po publikacji Faktu premier przyznał bowiem Komendzie rentę specjalną na następne trzy lata. Tym razem będzie ona jednak nieco wyższa.

Mieliśmy już przygotowany wniosek o przedłużenie świadczenia, ale premier nas uprzedził i z własnej inicjatywy przyznał rentę na trzy lata. Została ona też podwyższona o 500 złotych – zdradził w rozmowie z WP mec. Zbigniew Ćwiąkalski

Taka decyzja z pewnością ułatwi dalsze życie Tomkowi

Może Cię zainteresować