×

Rekordowy wynik zbiórki WOŚP. Takiej kwoty nie zebrano jeszcze nigdy!

Jerzy Owsiak na dzisiejszej konferencji ogłosił wynik tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpłaty dokonane przez Internet były wyższe niż te dokonane w tradycyjny sposób. Rekordowa kwota jest o prawie 50 milionów złotych większa niż rok temu.

Konferencja i podsumowanie tegorocznej zbiórki

W piątek 8 marca 2019 roku po godzinie 12.30 oficjalnie dowiedzieliśmy się, ile w tym roku zebrał WOŚP. Konferencja, która podsumowywała ogólnopolską akcję Owsiaka, odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

„Ostatnia puszka Pawła Adamowicza”

Zwrócono uwagę na zorganizowaną przez Patrycję Krzemińską internetową zbiórkę publiczną. Jak się okazało, była to największa tego typu akcja w historii Facebooka na terenie Europy.

To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze i organizatorki, pani Patrycji, krawcowej z Gdańska. Zresztą sam Facebook był zaskoczony, przez co weszliśmy w taki pułap kontroli – musieliśmy pokazać wszystkie nasze dokumenty, związane z naszą działalnością. Ale robiliśmy to nawet z pewną przyjemnością – powiedział Owsiak

Ile zebrano?

Podczas 27. finału WOŚP na całym świecie zebrano 175 938 717,56 zł. W dodatku więcej pieniędzy pochodzi z wpłat dokonanych przez Internet, niż z puszek na ulicy. Jak mówił Jurek Owsiak, „Internet jest przepotężną maszyną”.

W zeszłym roku zbiórka zakończyła się na kwocie 126 373 804,34 zł! To około 50 milionów złotych mniej niż teraz.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki WOŚP mają być przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Może Cię zainteresować

zamknij