×

Rekordowa liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce. Są kolejne przypadki!

Rekordowa liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dzisiaj odnotowano najwięcej nowych przypadków zakażeń. W sumie jest ich aż 901! Sytuacja robi się coraz bardziej poważna.

Rekordowa liczba zachorowań na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia już po raz szósty dzisiaj informuje na Twitterze o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Okazuje się, że mamy 17 kolejnych zakażeń, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Jak podaje ministerstwo:

Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego.

Biorąc pod uwagę jedynie dzisiejszy dzień, tj. 24 marca – wszystkich zdiagnozowanych pod kątem obecności koronawirusa w organizmie było 152 osoby! A w sumie liczba odnotowanych zakażeń w Polsce wynosi 901.

Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozsądek

Jak widać, sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Przypadków koronawirusa w naszym kraju jest coraz więcej, a premier Morawiecki wydaje coraz ostrzejsze ograniczenia dla obywateli.

Minister Łukasz Szumowski przypomina, że już od jutra, tj. 25 marca w życie wchodzi zakaz wychodzenia z domu — poza najważniejszymi sytuacjami jak wyjście do sklepu, apteki czy wyprowadzenie psa. Obowiązywać będzie co najmniej do 11 kwietnia.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia tłumaczył:

Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia.

Weźmy sobie te słowa do serca i nie bagatelizujmy zaleceń

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij