×

To urządzenie układa kostkę Rubika w zaledwie… 0,637 sekundy. Rekord Guinnessa został pobity!

Ten robot wpisał się do Księgę rekordów Guinnessa. To prawdziwy fenomen! Maszyna z sześcioma ramionami, wyposażona w kamery i zaprogramowana poprzez bardzo skomplikowane algorytmy komputerowe, dzięki pamięci flash pobija czasowy rekord ułożenia popularnej na całym świecie kostki Rubika. Zrobiła to w zaledwie… 0,637 sekundy, bijąc poprzedni rekord o 0,887 sekundy, który został ustanowiony przez wcześniejszą wersję robota w styczniu 2016 roku. Ludzki rekord wynosi natomiast 4,904 sekundy i został ustanowiony w 2015 roku przez 14-letniego Lucasa Ettera.

Księga rekordów Guinessa opisuje ustanowiony, nowy rekord w następujący sposób:

Komputer otrzymuje dwa zdjęcia kostki, identyfikuje kolory poszczególnych elementów i ekstremalnie szybko znajduje rozwiązanie z wykorzystaniem odpowiednich algorytmów. Następnie mikrokontroler przy użyciu odpowiedniej sekwencji ruchów układa kostkę tak, aby każda ściana kostki była w jednym kolorze.

Sub1 (tak nazywa się robot) ustanowił nowy rekord już pod koniec 2016 roku na targach w Monachium, jednak dopiero niedawno został on zweryfikowany i oficjalnie zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa.

Robota w akcji możesz zobaczyć na poniższym nagraniu. Nie mrugaj, bo możesz wszystko przegapić!

Może Cię zainteresować

zamknij