×

Porażające nagranie z bicia rekordu przez 11-letnią joginkę. To jak scena z „Egzorcysty”!

Takiego rekordu jeszcze nie było. Dla niektórych jest kontrowersyjny i twierdzą, że dziewczyna powinna startować do kolejnego filmu „Egzorcysta”. Jest to jednak jedna z pozycji jogi, tylko… wykonana wiele razy.

Niralamba Poorna Chakrasana

Jedenastoletnia dziewczynka z północnych Indii ustanowiła niesamowity rekord świata w wykonywaniu ruchów jogi w minutę. Chodzi o położenie się na podłodze z pozycji stojącej bez użycia rąk, wstaniu i ponownym opadnięciu. Wielokrotnie.

Wydarzenie miało miejsce 20 stycznia w wiosce Gaulapar w dystrykcie Nainital w Uttarakhand, gdzie 11-latka Riya Paladia kilkakrotnie przez minutę wykonywała ćwiczenie nazywane w Indiach „Niralamba Poorna Chakrasana”. Dopingował ją duży tłum.

Rekord 11-letniej joginki

Nagranie z bicia rekordu pokazuje Riyę, wykonującą trudną pozycję jogi 21 razy w ciągu minuty. Tym samym ustanowiła nowy rekord świata.

Wcześniejszy rekord wykonywania maksymalnej liczby takich chakrasanów w ciągu jednej minuty został ustanowiony przez Shweta Gajanan Kakade (ur. 11 listopada 2005) w Aurangabad, Maharashtra. Wykonała w tym czasie 19 powtórzeń, co potwierdzono 16 października 2019 r.

Podobno „Niralamba Poorna Chakrasana” opisano jako jeden z najtrudniejszych ruchów jogi. Osoby, które miały jakikolwiek kontakt z tą formą ćwiczeń wiedzą doskonale, ile wysiłku kosztuje dojście do perfekcji w ich wykonywaniu.

W rozmowie z dziennikarzami, trenerem nowej rekordzistki Riyi, Amit powiedział:

Jestem bardzo zadowolony z jej osiągnięć. Cieszę się, że nie było to dla niej naprawdę trudne, ponieważ zawsze lubiła gimnastykę i jogę

Dodał również, że teraz zacznie przygotowywać ją do udziału w igrzyskach olimpijskich, aby zdobyć upragniony złoty medal dla Indii.

Film, jak 11-latka bije rekord świata można obejrzeć poniżej:

Źródła: uk.news.yahoo.com, indiabookofrecords.in, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować