×

Rekiny zabiły dwie turystki! W związku z tragedią zamknięto plaże

Ta historia rodem z horroru wydarzyła się naprawdę. Rekiny zabiły dwie turystki, które zostały zaatakowane przez morskie stworzenia w niewielkim odstępie czasu. W związku z tragedią władze zdecydowały o zamknięciu plaż na trzy dni.

Rekiny zabiły dwie turystki

Do tragedii doszło w piątek w okolicach popularnego kurortu Hurghada w Egipcie. Miejsce to słynie przede wszystkim z idealnych warunków do nurkowania. To właśnie tam wypoczywała 68-letnia Austriaczka, która feralnego dnia pływała w Morzu Czerwonym, gdy nagle została zaatakowana przez rekina. W dramatycznym starciu z morskim stworzeniem starsza pani straciła nogę i rękę. Mimo to kobiecie cudem udało się przeżyć atak. Po wszystkim 68-latka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak stwierdził jeden z pracowników placówki medycznej, „była ledwo żywa”. Niestety, ostatecznie życia Austriaczki nie udało się uratować. Zmarła mimo reanimacji w wyniku odniesionych obrażeń.

Wstrząsającą scenę ataku zarejestrowano na poniższym nagraniu:

https://youtube.com/shorts/NqezwnASp9Q?feature=share

Jak donosi Reuters, niedługo potem doszło do kolejnego ataku rekina. Ataku, który ponownie miał miejsce w okolicy kurortu Hurghada w Egipcie.

Jak podają dwa źródła, ciało rumuńskiej turystki w wieku około 40 lat zostało znalezione kilka godzin po ataku, w którym zginęła 68-letnia Austriaczka. Oba wypadki miały miejsce w odległości 600 m, u wybrzeży zatoki Sahl Hasheesh

– podaje Reuters.

Choć ataki rekinów w tym rejonie należą do rzadkości, od czasu do czasu wciąż mają miejsce. Tym razem wydarzyły się jeden po drugim. Okoliczności obydwu wypadków zbada specjalna komisja.

rekiny zabiły dwie turystki
Pxhere

Reakcja egipskich władz

W związku z tragicznymi zdarzeniami egipskie władze profilaktycznie zamknęły na trzy dni kilka plaż w pobliżu miejsca ataków. Zakazana jest tym samym jakakolwiek aktywność na morzu w tym rejonie. Tyczy się to nie tylko nurkowania, ale także pływania łodzią rybacką czy windsurfingu.

Surfer stoczył walkę z rekinem! Zaczął go bić i krzyczał żeby się od****dolił od niego!

Źródła: www.bbc.com, divemagazine.com
Fotografie: Pxhere (miniatura wpisu), pxhere.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij