×

Masaż tych punktów na stopie dziecka pomoże ulżyć mu w cierpieniu. To prostsze niż myślisz!

Refleksologia to starożytna metoda polegająca na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami w celu złagodzenia bólu w różnych częściach ciała. Ludzie coraz częściej korzystają z refleksologii w odniesieniu do dzieci, których powód płaczu i miejsce bólu nie są do końca znane.

Oto 6 sposobów na to, aby pomóc małemu dziecku ulżyć w bólu.

Pamiętaj, podczas uciskania odpowiednich punktów maluch powinien być zrelaksowany, a przepływ jego krwi pobudzony poprzez gorącą kąpiel lub krótki wysiłek.

1. Bóle głowy lub zęba

Dzieci często miewają bóle głowy lub zębów. W takim przypadku należy dokładnie wymasować czubki palców u stóp. Można to zrobić, podczas gdy śpią.

2. Bóle zatok

Ból zatok może być nieznośny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieciaków, które nigdy wcześniej go nie doświadczyły. Aby ulżyć im w cierpieniu należy masować środek opuszka palca u stóp.

3. Bóle w klatce piersiowej

Podczas gdy dziecku doskwiera zator w płucach, ulgę może przynieść masaż poduszek stóp, które znajdują się tuż pod palcami. Delikatnie uciśnij owe miejsce i masuj je ruchem kolistym do momentu zmniejszenia zatoru i problemów z kaszlem.

4. Bóle brzucha (splotu słonecznego)

Dzieciom cierpiącym na rozstrój żołądka, skurcze, ucisk i trudności w oddychaniu, powinien pomóc masaż centrum stopy. Obszar ten jest połączony ze splotem słonecznym, żołądkiem i płucami.

5. Bóle górnej i dolnej części brzucha

Zaparcia, zgaga i niestrawność – w celu złagodzenia tych niedogodności należy masować przestrzeń pomiędzy środkiem stopy dziecka, a jej poduszkami.  Jeśli dziecku doskwierają bóle i wzdęcia w dolnej części brzucha, masujemy wtedy przestrzeń od połowy stopy do pięty.

6. Bóle w okolicach miednicy

Niektóre dzieci rosną szybciej od reszty, a bóle w biodrach mogą być tego efektem. W celu ulżenia należy uciskać wtedy piętę, której masaż może pomóc również w przypadku zaparć i rozstroju żołądka.

Oczywiście, poważniejsze dolegliwości zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. W przypadku mniejszych problemów dnia codziennego warto skorzystać z wyżej opisanej refleksologii. Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa!

Polecane