×

Reaktywacja martwego mózgu będzie możliwa? To może być przełomowe wydarzenie!

Firma biotechnologiczna pozwoliła na wykorzystanie komórek macierzystych w celu reaktywacji martwego mózgu!

W USA firma Bioquark zajmująca się biotechnologią udzieliła pozwolenia na kontrowersyjne badania dotyczące reaktywacji martwego mózgu. Badania poprzez stymulację układu nerwowego mają na celu przywrócenie pracy mózgu. To niesamowite do czego mogą doprowadzić te badania – możemy być świadkami przełomowego odkrycia! Mamy do czynienia z pierwszą tego typu poważna próba. Trudno więc powiedzieć, czy badania te rzeczywiście mogą doprowadzić do czegoś co zmieni świat.

Grupa ekspertów wraz z Dr Calixto Machado, znanym badaczem neurologii oraz członkiem American Academy of Neurology, napisała obszerny artykuł na temat martwego mózgu. Teraz chcą przetestować swoje badania na pacjentach, których mózg jest już martwy i są podtrzymywani przy życiu za pomocą specjalnych urządzeń. Wstrzykiwanie do mózgu z komórek macierzystych, techniki stymulacji układu nerwowego – to wszystko musi być przetestowane na tych pacjentach. Po każdym badaniu, zespół będzie monitorował aktywność mózgu pacjentów przez kilka miesięcy. W szczególności chcą się skoncentrować na górnej części rdzenia kręgowego, ponieważ to ważna cześć strumienia mózgu odpowiadająca za układ krążenia, oddychania i bicia serca pacjenta .

„To niesamowicie złożone i skomplikowane badania, łączące narzędzia do biologicznej regeneracji z innymi służącymi do stymulacji układu nerwowego. Mamy nadzieję, że dostaniemy wyniki w ciągu pierwszych dwóch do trzech miesięcy.” mówi Ira Pastor, właściciel Bioquark.

Centralny układ nerwowy za pomocą neuroprzekaźników transmituje sygnał elektryczny przez nasze ciało. Dzięki stymulowaniu neuronów prądem elektrycznym, nawet w u pacjenta będącego w śpiączce, neurony są w stanie zareagować. Stymulowanie wzrostu neuronów nie jest łatwym zadaniem. Pierwsze próby rozpoczną się w szpitalach Anupam Hospital w Rudrapur oraz Uttarakhand w Indiach. Na początkowym etapie badań, pacjentom podawane będą związki chemiczne, działające jak neurotransmitery oraz komórki macierzyste.

„Wierzymy, że uda nam się przywrócić do życia naszych pacjentów. To bardzo przyszłościowa wizja ale będziemy nad nią uparcie pracować.”

Trzymamy kciuki!

WAKEY WAKEY. PHOTOGRAPHEE.EU/SHUTTERSTOCK

WAKEY WAKEY. PHOTOGRAPHEE.EU/SHUTTERSTOCK

Może Cię zainteresować

zamknij