×

Reakcja sanepidu w sprawie pizzerii, w której pracownik uprawiał seks z ciastem

Reakcja sanepidu w sprawie pizzerii, w której doszło do skandalicznego zdarzenia z udziałem nagiego pracownika okazała się bardzo stanowcza. Służby już podjęły odpowiednie działania, zmierzające do wyjaśnienia oburzającego incydentu.

Wstyd i wielkie straty

Z powodu lockdownu wiele lokali gastronomicznych popadła w poważne problemy finansowe. Brak zamówień oraz konieczność opłacania rachunków pogrążyła większość przedsiębiorców. W przypadku właściciela pizzerii w Murowanej Goślinie w Wielkopolsce do kłopotów wynikających z epidemii COVID-19, dołączyła kolejna bolączka. Zachowanie kucharza ugniatającego ciasto „własnym wałkiem” zdecydowanie nie zachęca klientów do stołowania się w tym miejscu.

Przypomnijmy, że jeden z pracowników restauracji MEFISTO stał się sławny po tym, jak do sieci wyciekło nagranie, na którym uprawia seks z ciastem na pizzę.

Widać na nim, jak całkowicie nagi mężczyzna wciska swój członek w surowe ciasto. Wideo zyskało w mediach społecznościowych ogromną popularność i stało się tematem dyskusji w sieci. Internauci płakali ze śmiechu, klienci pizzerii z obrzydzenia.

Reakcja sanepidu w sprawie pizzerii

Na wieść o skandalu, sanepid postanowił przeprowadzić w lokalu kontrolę.

Rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała PAP, że wkrótce właściciel lokalu będzie musiał wyjaśnić, jakie decyzje podjął dowiedziawszy się o postępowaniu pracownika.

W związku z tym właściciel został poproszony o wyjaśnienie, o przedstawienie nam, jakie podjął działania.

Cyryla Staszewska zaznaczyła, że celem kontroli jest ustalenie, czy doszło do utraty bezpieczeństwa żywności. Przedmiotem sprawy nie jest nieobyczajne zachowanie mężczyzny. Rzeczniczka PSSE w Poznaniu zapowiedziała, że jeśli pracownicy sanepidu stwierdzą naruszenie przepisów, to właściciel lokalu może otrzymać mandat.

W zależności od tego, czy właściciel pojawi się u nas osobiście, czy prześle nam wyjaśnienia i jaka będzie ich treść, będą podejmowane dalsze kroki.

Staszewska przyznała, że nigdy wcześniej poznański sanepid nie miał do czynienia z tego typu zgłoszeniami.

Wyjaśnienia i przeprosiny

Właściciel pizzerii MEFISTO, w której doszło do skandalu, opublikował na Facebooku oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Mężczyzna wyraził żal z powodu zachowania kucharza.

Jest mi ogromnie przykro, za kucharza. Doszło do niewybaczalnego incydentu o podłożu seksualnym. Nie jest moim celem napiętnowanie zaburzeń seksualnych i o to proszę również Was.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że właściciel lokalu zwolnił już wspomnianego pracownika.

Po tym co się stało, nie mogę z nim kontynuować dalszej współpracy w tym ani w innym charakterze. Od początku swojej działalności gastronomicznej, stawiam na najwyższą jakość przygotowywanych posiłków jak i współpracowników – personel, który go wykonuje z zachowaniem wszelkich norm Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Szczęśliwie żaden z klientów nie zjadł posiłku składającego się z ciasta widocznego na filmie.

Ze swojej strony pragnę Was zapewnić, że po rozmowach z całym moim zespołem i szczegółowej weryfikacji stanów magazynowych, mogę z całą stanowczością zapewnić, że półprodukty, które widniały na filmie nie trafiły do żadnego konsumenta.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay, Imgur, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować