×

Reakcja księcia Louisa na śmierć Elżbiety II. Sama Kate się wygadała!

Królowa Wielkiej Brytanii nie żyje. Książę William i księżna Kate powiedzieli o tym swoim dzieciom. Jaka była reakcja księcia Louisa na wiadomość o śmierci Elżbiety II? Słowa najmłodszego syna książęcej pary porusza do łez. Zareagował bardzo dojrzale, jak na czterolatka.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Kiedy zmarła?

8 września 2022 r. zapisze się na kartach historii jako dzień, w którym zmarła królowa Elżbieta II, najdłużej panujący brytyjski monarcha. Odeszła w wieku 96 lat. Informację o śmierci królowej przekazał Pałac Buckingham.

Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu

– napisano w komunikacie.

Reakcja księcia Louisa na wiadomość o śmierci Elżbiety II. Co powiedział?

Po ogłoszeniu śmierci królowej Elżbiety, Brytyjczycy zaczęli się licznie gromadzić m.in. pod zamkiem w Windsorze. Tam książę William i Kate Middleton oraz (ponoć zaproszeni na ostatnią chwilę) książę Harry i Meghan Markle spotkali się z poddanymi. Podziwiali przyniesione przez nich kwiaty i dziękowali za wsparcie w tym trudnym dla nich czasie.

Księżna Kate zamieniła nawet kilka słów ze zgromadzonymi dziećmi. Wyznała im, że wraz z mężem powiedziała już księciu George’owi, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi o śmierci ukochanej prababci – Elżbiety II. Podzieliła się również tym, jak jej najmłodszy syn zareagował na smutne wieści.

Rozmowie przysłuchiwała się Banita Ranow, która później zdradziła „Daily Mail” szczegóły tej konwersacji.

Kate powiedziała dzieciom o królowej, Louis stwierdził, że przynajmniej babcia jest teraz z pradziadkiem

– powiedziała kobieta i dodała, że księżna jest bardzo dumna ze swojego synka.

Chłopiec bowiem wykazał się niebywałym zrozumieniem sytuacji i zareagował wyjątkowo dojrzale, jak na 4-latka.

Jak zareagowały starsze dzieci Williama i Kate na wieść o śmierci królowej Elżbiety? Nie wiadomo. Pewnie jest natomiast, że wszystkim będzie jej brakować. Sam książę opublikował poruszające oświadczenie, w którym przyznał, że nie dociera do niego, że babcia zmarła.

Źródła: www.edziecko.pl, www.rmf.fm
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować