×

RCB ogłasza stopień alarmowy BRAVO! Ma to związek z aktualną sytuacją w Ukrainie

RCB ogłasza stopień alarmowy BRAVO w dwóch województwach. Premier Mateusz Morawiecki podpisał już zarządzenie. Skąd taka decyzja i co właściwie oznacza ten stopień alarmowy?

Rosja zaatakowała Ukrainę

Rozpoczęła się kolejna, szósta już doba rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Rosjanie spodziewali się szybkiego triumfu i ciepłego powitania. Tymczasem spotkali się z potężnym oporem i solidarnością świata zachodniego.

Chociaż wszelkie doniesienia o sukcesach Ukraińców cieszą, nie możemy mieć złudzeń – Rosja nie odpuści. Sytuacja jest bardzo poważna. Do Polski codziennie ściągają tysiące uchodźców.

RCB ogłasza stopień alarmowy BRAVO

Dzisiaj rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało na swoim koncie na Twitterze, że na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego będzie obowiązywał drugi stopień alarmowy BRAVO. Zarządzenie podpisał już premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy

– czytamy w mediach społecznościowych.

Kiedy wprowadza się stopień alarmowy BRAVO?

Jak informuje RCB, stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego będzie obowiązywał od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59.

Przypomnijmy: pozostałe stopnie alarmowe, które zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem, to ALFA, CHARLIE i DELTA.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij