×

44-letni ratownik medyczny miał odurzać i gwałcić kobiety. Na swoje ofiary wybierał głównie nastolatki

Ratownik medyczny z Łodzi z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach. 44-latek miał odurzać, gwałcić i więzić kobiety. Oskarżenie dotyczy aż 15 przestępstw popełnionych przeciwko 11 osobom.

Ratownik medyczny z Łodzi wykorzystywał swoje uczennice

Prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie sanitariusza od 2018 roku. Śledczy dostali zawiadomienie od jednej z łódzkich szkół średnich, w której prowadził zajęcia z ratownictwa medycznego. Dyrekcja poinformowała, ze 44-latek mógł wykorzystywać seksualnie uczennice.

Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego w lipcu ubiegłego roku. Prokuratura znalazła na jego komputerach i telefonach zdjęcia, które potwierdzały, że dwukrotnie wykorzystywał jedną z nastolatek.

Ratownik medyczny z Łodzi odurzał kobiety

O szczegółach zbrodni ratownika medycznego opowiedział Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury okręgowej:

Począwszy od drugiego półrocza 2017 roku do czerwca 2018 roku, podejrzany prawdopodobnie podawał przez dożylne iniekcje środki odurzające także innym młodym osobom, które następnie bezprawnie pozbawiał wolności, przetrzymując je w miejscu prowadzenia działalności lub zamieszkania. Tego właśnie okresu dotyczą w głównej mierze sformułowane zarzuty

Według ustaleń śledczych, były też inne pokrzywdzone. 44-latek wykorzystywał kobiety już wcześniej, w latach 2011 oraz 2014-2016. Postawione mu zarzuty dotyczą również posiadania amunicji i dziecięcej pornografii. Mężczyzna nie przyznaj się do winy, jednak jeśli sąd uzna go za winnego, grozi mu do 10 lat więzienia.

Polecane

Może Cię zainteresować