×

Raport o koronawirusie 7 maja 2020. Ile jest w Polsce osób z Covid-19?

Raport o koronawirusie 7 maja 2020. Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem. Od wczorajszego popołudnia ich liczba wzrosła o 158 przypadków. Niestety, nadal nic nie wskazuje na tendencję spadkową pandemii.

Niespełnione prognozy

Wczoraj popołudniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ogólna liczba osób, u których testy potwierdziły zakażenie koronawirusem wzrosła do 14 740. 6 maja odnotowano łącznie 311 nowych przypadków koronawirusa, czyli o wiele mniej niż zatrważające 425 przypadków poprzedniego dnia, 5 maja.

Jak długo potrwa pandemia koronawirusa? Nie wiadomo, ale analizując krzywą nowych zachorowań trudno o optymizm. Nic nie wskazuje na to, żeby miała się cofać. Warto przypomnieć, że symulacja, dokonana pod koniec marca przez platformę do modelowania i prognozowania ExMetrix, wspominała o maksymalnie 9 tysiącach zarażonych, a minister zdrowia Łukasz Szumowski szacował, że ogólna liczba pacjentów z COVID-19 sięgnie 10 tysięcy.

Obie te liczby zostały już przekroczone, podobnie jak prognozowany termin szczytu pandemii, który miał przypadać między 28 marca a 8 kwietnia. Tymczasem mamy 7 maja, a krzywa zakażeń ciągle nie wykazuje stałej tendencji spadkowej. Z perspektywy czasu symulacja dokonana przez ExMetrix wydaje się nadmiernie optymistyczna.

Raport o koronawirusie 7 maja 2020

Ministerstwo Zdrowia, jak co dzień rano opublikowało na Twitterze i Facebooku dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Od wczorajszego popołudnia odnotowano 158 nowych zachorowań. Tym samym ogólna liczba zakażonych wzrosła do 14 898 w skali kraju.

Nowe przypadki dotyczą województw:
śląskiego (78),
dolnośląskiego (28),
wielkopolskiego (23),
zachodniopomorskiego (6),
pomorskiego (6),
kujawsko-pomorskiego (5),
warmińsko-mazurskiego (4),
opolskiego (4),
lubuskiego (1),
podkarpackiego (1),
małopolskiego (1),
podlaskiego (1).

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła do 737. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 4 osób:

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 96-M Gdynia, 84-K Konin, 80-K Poznań, 84-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ponad 103 tysiące osób zostało objętych kwarantanną, a niemal 17 tysięcy nadzorem epidemiologicznym. Dotychczas wyzdrowiało w Polsce 4 862 chorych.

Źródła: twitter.com, www.popularne.pl
Fotografie: Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować