×

Raport o koronawirusie 21.06. Sytuacja w Polsce wciąż wygląda źle

Raport o koronawirusie 21.06. W mediach społecznościowych pojawiły się najnowsze dane dotyczące liczby osób zakażonych. Czy są kolejne ofiary śmiertelne?

Raport o koronawirusie 21.06

W najnowszym raporcie czytamy, że w Polsce przybyło 311 nowych osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w rejonie Śląska (128). Pozostałe przypadki odnotowano na terenie województw:

– łódzkiego (43),
– mazowieckiego (39),
– małopolskiego (16),
– podlaskiego (15),
– opolskiego (14),
– podkarpackiego (13),
– pomorskiego (12),
– lubelskiego (11),
– wielkopolskiego (7),
– świętokrzyskiego (6),
– kujawsko-pomorskiego (3),
– dolnośląskiego (2),
– lubuskiego (1),
– zachodniopomorskiego (1).

W raporcie poinformowano także o śmierci kolejnych 10 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 31 931 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 356 to osoby zmarłe).

Wybory kopertowe w dwóch gminach

Kilka dni temu Minister Zdrowia oznajmił, że wybory korespondencyjne przeprowadzone zostaną w gminach, w których istnieje wysoki wskaźnik prawdopodobieństwa zachorowania. Łukasz Szumowski przekazał już Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacje ws. wyborów prezydenckich.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał dziś do Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacje w sprawie przeprowadzenia wyborów wyłącznie w formie korespondencyjnej w dwóch gminach, w których tzw. wskaźnik zapadalności przekracza 100 na 10 000 mieszkańców.

– podało Ministerstwo Zdrowia.

W związku z powyższym, wybory kopertowe zostaną przeprowadzone w gminie Baranów (woj. wielkopolskie) oraz Marklowicach (woj. śląskie). 

Obie gminy należą do powiatów, w których notujemy wysoki wskaźnik liczby aktywnych przypadków, tj. powiatu kępińskiego oraz powiatu wodzisławskiego.

– poinformowało MZ.

Źródła: wiadomosci.dziennik.pl

Polecane

Może Cię zainteresować