×

Poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja na Śląsku wciąż jest ciężka

Raport o koronawirusie 20.05. Ministerstwo Zdrowia wydało poranny komunikat odnośnie sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Kolejny wzrost liczby zakażonych górników na Śląsku.

Raport o koronawirusie 20.05

Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie poinformowało, że w województwie śląskim odnotowano 182 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Natomiast w całym kraju liczba zachorowań wzrosła o 301.

Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– wielkopolskiego (84),
– dolnośląskiego (10),
– opolskiego (8),
– podlaskiego (6),
– pomorskiego (4),
– świętokrzyskiego (2),
– małopolskiego (2),
– lubelskiego (2),
– zachodniopomorskiego (1).

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła do 953. Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowało też o śmierci kolejnych 5 osób.

Dobra wiadomość jest taka, że w Polsce mamy już 8 183 ozdrowieńców.

Koronawirus na Śląsku

Jak poinformował Minister Zdrowia, w pięciu kopalniach na Śląsku przeprowadzono już 30 tys. testów wśród górników. Odsetek zakażonych wykrytych podczas tych badań wyniósł 6,9 proc. – podczas gdy wcześniej szacowano liczbę zakażonych górników na 15 proc.

Im większa liczba testów, tym – przy ograniczonym ognisku – ten odsetek dodatni maleje.

– powiedział Łukasz Szumowski. Przy okazji dodał, że kolejni górnicy będą poddawani testom na obecność koronawirusa.

Nie chodzi o to, żeby zrobić tylko jedną akcję, bez kolejnego – po siedmiu dniach – sprawdzenia, bo wtedy mamy pewność. Ale to pokazuje, że udało się to ognisko (w kopalniach) w sposób istotny ograniczyć.

Spośród pięciu kopalń, gdzie prace zostały wstrzymane z powodu wykrycia zakażeń COVID-19 wśród górników, jak dotąd jedna wznowiła już działalność. Mowa o bytomskiej kopalni Bobrek, która działa w ograniczonym zakresie. Do ponownego otwarcia przygotowują się już kolejne zakłady.

Źródła: www.gazetaprawna.pl

Polecane

Może Cię zainteresować