×

Sytuacja w Polsce nadal nie wygląda dobrze! Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Raport o koronawirusie 19.06. Znamy najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii w Polsce. Groźny patogen nie odpuszcza. Są kolejne zakażenia i ofiary śmiertelne.

Raport o koronawirusie 19.06

W Polsce niestety wciąż przybywa zakażonych. Ministerstwo Zdrowia podało w mediach społecznościowych najnowszy raport dotyczący walki z koronawirusem. Dzisiaj potwierdzono 352 nowye przypadki.

Dotyczą one poszczególnych województw:

– śląskiego (91),
– mazowieckiego (84),
– łódzkiego (63),
– lubelskiego (15),
– podlaskiego (14),
– dolnośląskiego (13),
– małopolskiego (13),
– podkarpackiego (13),
– wielkopolskiego (11),
– świętokrzyskiego (11),
– opolskiego (10),
– warmińsko-mazurskiego (5),
– zachodniopomorskiego (4),
– kujawsko-pomorskiego (3),
– pomorskiego (2).

W komunikacie poinformowało także o kolejnych 18 przypadkach śmiertelnych.

Ogólna liczba wykrytych przypadków koronawirusa na terenie naszego kraju wynosi: 31 316 (w tym 1 334, to osoby zmarłe). Na terenie naszego kraju mamy 15 317 ozdrowieńców.

Firmy turystyczne chcą pozwać państwo

Najwyraźniej skuteczność tarczy antykryzysowej okazała się mocno teoretyczna. Aż 84 przedsiębiorców z branży turystycznej domaga się od państwa polskiego aż 141 mln zł. Ma to pokryć straty, jakie oni ponieśli. Wszystko przez obostrzenia i załamanie się rynku turystycznego. Jeśli takiej kwoty nie otrzymają, zrzeszenie Turystyczne Organizacji Otwartej (TOO) zapowiada pozew zbiorowy.

Jak tłumaczy Alina Dybaś, prezes TOO:

Firmy turystyczne nie zarabiały przez kilka ostatnich miesięcy i nadal nasze możliwości zarobku są bardzo ograniczone. Pomimo wprowadzonych ograniczeń i zakazów sektor turystyczny nie otrzymał pomocy od państwa, która wyrównałaby choćby część poniesionych przez nas strat. Ta utrzymująca się sytuacja rodzi konieczność poszukiwania ochrony na drodze sądowej, której zapowiedź stanowi skierowane wezwanie do zapłaty mające polubownie rozwiązać sytuację w tej branży.

Źródła: businessinsider.com.pl

Polecane

Może Cię zainteresować