×

Tragiczny bilans walki z koronawirusem na Śląsku. Nowy raport Ministerstwa

Raport o koronawirusie 15.05. To już dzisiaj drugi komunikat odnośnie sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak sytuacja zmieniła się od rana? Czy na Śląsku nadal przybywa osób zakażonych?

Raport o koronawirusie 15.05

Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych poinformowało o 166 nowych zakażeniach koronawirusem. Do największej liczby zachorowań znów doszło na Śląsku (89). Pozostałe dane dotyczą województw:

– mazowieckiego (28),
– wielkopolskiego (15),
– dolnośląskiego (13),
– łódzkiego (8),
– opolskiego (7),
– małopolskiego (4),
– podlaskiego (1),
– pomorskiego (1).

Niestety, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 kolejnych pacjentach, którzy zmarli z powodu powikłań.

W sumie wykryto w naszym kraju już 18016 przypadków zachorowań na COVID-19 (w tym 907 to osoby zmarłe).

Koniec epidemii na Słowenii!

Premier Janez Jansza ogłosił, że Słowenii udało się „ujarzmić” koronawirusa. Obwieszczono w kraju koniec stanu epidemii. Pomimo to nadal będzie tam obowiązywać część obostrzeń, w tym nakaz noszenia masek w miejscach publicznych i zakaz zgromadzeń. Od dzisiaj (15.05) otwarte zostały granice państwa dla obywateli Unii Europejskiej. Pozostałe osoby będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę. Już wcześniej na Słowenii działalność wznowiły m.in. centra handlowe i hotele.

Jansza powiedział, że jego kraj poradził sobie z epidemią najlepiej z całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej. W ciągu ostatniego tygodnia wykryto tam jedynie 15 nowych przypadków zakażeń, a w szpitalach pozostało już tylko 36 spośród 1 465 zakażonych osób.

Źródła: www.rmf24.pl

Polecane

Może Cię zainteresować