×

Raport o koronawirusie 14.06. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce?

Raport o koronawirusie 14.06. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało dane dotyczące liczby zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem. Ile osób choruje na COVID-19? Czy są nowe ofiary śmiertelne?

Raport o koronawirusie 14.06

We wczorajszym raporcie poinformowano o 440 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jak widać do końca pandemii jeszcze daleko, a sam groźny patogen nie odpuszcza.

Z dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że na terenie naszego kraju odnotowano 375 kolejnych osób z COVID-19. Dane dotyczą województw:
śląskiego (160),
mazowieckiego (52),
łódzkiego (39),
podlaskiego (23),
podkarpackiego (20),
małopolskiego (16),
wielkopolskiego (14),
lubelskiego (13),
świętokrzyskiego (13),
kujawsko-pomorskiego (12),
opolskiego (5),
zachodniopomorskiego (5),
lubuskiego (1),
pomorskiego (1),
warmińsko-mazurskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 10 osób.

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Radom, 84-K, 40-K Cieszyn, 80-M, 73-M Tychy, 44-M, 82-K Racibórz, 66-M Jarosław, 70-M Łańcut, 92-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 29 392, zaś liczba ofiar śmiertelnych w Polsce wśród osób z Covid-19 wynosi aktualnie 1 247. Dobra wiadomość jest taka, że mamy też 14 226 ozdrowieńców.

Trzaskowski żąda dymisji Ministra Zdrowia

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich na jednym ze spotkań wyborczych powiedział, że „rząd nie radzi sobie z epidemią”. Odniósł się też do kwestii importu węgla.

Rząd nie radzi sobie z epidemią. Rząd PiS importuje węgiel z Rosji i tak egzotycznych miejsc jak Kolumbia. Śląskie ma olbrzymią szansę przed sobą.

– zaznaczył Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Rybniku.

Jego zdaniem, Minister Zdrowia powinien natychmiast podać się do dymisji. Wszystko przez kontrowersje, które wokół Łukasza Szumowskiego:

Z dnia na dzień otrzymujemy kolejne szokujące informacje. To o czym teraz słyszymy, czyli o respiratorach za olbrzymie pieniądze, o transakcji, która nie doszła do skutki, o tym, że urzędnicy wynoszą z ministerstwa ważne dokumenty. Uważam, że minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien natychmiast podać się do dymisji.

Źródła: www.wp.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować