×

Raport o koronawirusie 14.05. Jak obecnie wygląda sytuacja w kraju?

Raport o koronawirusie 14.05. Ile jest obecnie osób zakażonych w naszym kraju? Czy na Śląsku nadal jest tendencja wzrostowa?

Raport o koronawirusie 14.05

Jak wynika z porannego komunikatu Ministerstwa Zdrowia, w naszym kraju przybyło 265 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano w województwie śląskim (209).

Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– dolnośląskiego (19),
– małopolskiego (15),
– wielkopolskiego (12),
– opolskiego (5),
– lubelskiego (1),
– podkarpackiego (1),
– pomorskiego (1),
– warmińsko-mazurskiego (1),
– zachodniopomorskiego (1).

W sumie wykryto w Polsce już 17469 zakażeń koronawirusem (w tym 869, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że 6696 osób wyzdrowiało.

Co z weselami w Polsce?

W środę (13.05) rząd ogłosił III etap odmrażania gospodarki. Przy tej okazji Minister Zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany o możliwość organizowania wesel. Jak powiedział:

W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny z wymogami sanitarnymi. Pozwólmy ruszyć gastronomii, zanim powiemy, że można organizować wesela, czy inne przyjęcia w lokalach. Dajmy sobie trochę czasu, zobaczymy, jak to funkcjonuje. Przeanalizujemy dane, które spłyną po otwarciu restauracji i wtedy zastanowimy się, co z weselami i większym imprezami.

Ponadto rząd zadecydował, że od 18 maja działalność wznowią zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w ściśle określonym reżimie. Z transportu publicznego będzie mogło korzystać więcej osób. Otwarte zostaną także m.in. lokale gastronomiczne, kawiarnie i bary.

Przypominamy, że w miejscach publicznych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Polecane

Może Cię zainteresować