×

Raport o koronawirusie 10 maja. Wzrost liczby zachorowań w jednym z województw

Raport o koronawirusie 10 maja. Dzisiaj po raz drugi Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat odnośnie stanu pandemii w Polsce. Ile zachorowań odnotowane w ciągu kliku ostatnich godzin? Czy ktoś zmarł?

Raport o koronawirusie 10 maja

W wieczornym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 175 nowych przypadkach zakażeń w Polsce. Najwięcej, bo aż 108 przypadków koronawirusa odnotowano w województwie śląskim.

Pozostałe dotyczą województw:

– mazowieckiego (26),
– dolnośląskiego (23),
– łódzkiego (12),
– małopolskiego (2),
– opolskiego (2),
– zachodniopomorskiego (1),
– wielkopolskiego (1).

Niestety, w wyniku powikłań związanych z chorobą COVID-19, zmarło 9 kolejnych pacjentów.

Ogólna liczba zakażeń na terenie naszego kraju wzrosła do 15996 (w tym 800, to osoby zmarłe).

Hiszpania powoli znosi obostrzenia

W Hiszpanii od poniedziałku nastąpi „rozluźnienie” obostrzeń dotyczących koronawirusa.Dziennik „El Mundo” wyjaśnił w piątek jak ma wyglądać I faza znoszenia obostrzeń. Hiszpanie będą mogli organizować spotkania rodzinne oraz przyjacielskie w ograniczeniu do 10 osób. Otwarte zostaną ogródki restauracyjne, ale miejsca siedzące zostaną ograniczone do połowy. Klienci będą musieli zachowywać odpowiednie odległości od siebie.

Sklepy o powierzchni do 400 m2 będą mogły wrócić do funkcjonowania, możliwy będzie udział w spektaklach teatralnych do 30 osób w salach zamkniętych i do 200 osób na świeżym powietrzu. Z kolei wizyty w muzeach także będą możliwe, ale ze zmniejszeniem ich pojemności o 2/3. Salony fryzjerskie w Hiszpanii czy kosmetyczne będą mogły podejmować klientów. Rząd Hiszpanii podjął tę decyzję ze względu na rosnące przypadki ozdrowieńców, których jest już ponad 133 tys. przypadków.

Polecane

Może Cię zainteresować