×

Raport Ministerstwa Zdrowia 2.06. Ile jest nowych przypadków koronawirusa?

Raport Ministerstwa Zdrowia 2.06. We wtorek rano resort poinformował o 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, co podniosło łączną liczbę zakażonych w Polsce od początku pandemii do 24 271 osób. Sprawdź, jak dane o zachorowaniach zmieniły się po południu.

Koronawirus w Polsce

Wtorkowy raport poranny Ministerstwa Zdrowia można uznać za stosunkowo optymistyczny. Resort poinformował o 107 nowych zakażeniach, co na tle poprzednich dni zabrzmiało całkiem nieźle. Zmiana na korzyść widoczna jest głównie na przykładzie województwa śląskiego, gdzie liczba zakażeń spadła do 53 przypadków odnotowanych do dzisiejszego poranka. Smutkiem natomiast napawa liczba ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 zmarłych w wieku pomiędzy 59 a 86 lat. Wszyscy cierpieli na choroby współistniejące.

Niestety, znoszenie obostrzeń wiąże się z ryzykiem. Przekonały się o tym starachowickie placówki oświatowe. Po tym, gdy zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z uczniów szkoły podstawowej, prezydent miasta nakazał ponowne zamknięcie wszystkich szkół i przedszkoli, chociaż dopiero co zostały otwarte.

Na dodatek okazało się, że rodzic zakażonego dziecka, pracownik jednego z zakładów na terenie miasta, też ma koronawirusa i nie wiadomo, ile osób do tej pory zaraził. Jak ujawnia prezydent Starachowic Marek Materek, placówki oświatowe pozostaną zamknięte do 12 czerwca, a uczniowie i nauczycieli zostali objęci kwarantanną:

Po prostu dostaliśmy informację, że jest pozytywny przypadek i że osoby, które miały kontakt z tym dzieckiem, są objęte kwarantanną. To między innymi nauczyciele i dyrekcja szkoły. Po informacjach dotyczących rosnącej liczby zakażeń w powiecie starachowickim, stwierdzonych przypadkach w jednym z dużych zakładów na terenie miasta oraz w jednej ze szkół w mieście, na prośbę dyrektorów szkół zamknęliśmy te placówki do 12 czerwca.

Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia

We wtorek 2 czerwca w popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 129 nowych zakażeniaach koronawirusem. Dodając do tej liczby poranne 107 przypadków otrzymujemy dzienną liczbę zakażeń wynoszącą 236. W ten sposób ogólna liczba zakażonych w Polsce od początku pandemii wynosi obecnie 24 395 osób (5 przypadków odjęto ze statystyk, bo jak podaje MZ, zostały źle zaraportowane przez WSSE Łódź).

Nowe, potwierdzone przypadki zakażeń dotyczą województw:
śląskiego (56),
mazowieckiego (32),
małopolskiego (10),
łódzkiego (8),
dolnośląskiego (7),
świętokrzyskiego (7),
opolskiego (4),
podlaskiego (3),
kujawsko-pomorskiego (1),
zachodniopomorskiego (1).

Resort zdrowia poinformował także o śmierci kolejnych 11 osób z Covid-19.

Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M Kędzierzyn-Koźle, 70-M, 84-K Tychy, 75-K Racibórz, 56-M Zawiercie, 48-M, 89-M, 71-M, 63-K, 55-K Warszawa, 84-K Radom. Większość osób miała choroby współistniejące.

Tymczasem Ministerstwo Środowiska przypomina, że od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z placów zabaw, wiat, miejsc biwakowania i ścieżek edukacyjnych.

Źródła: twitter.com, tvn24.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować