×

Przykry koniec nieudanej kariery polskiego rapera. Czy zdoła się z tego podnieść?

Raper Jędker nie doczekał się wymarzonej kariery. Pomimo współpracy ze znanymi raperami takimi jak Pono, Eldo, Bosski Roman czy Popek, nigdy nie udało mu się wybić. Na domiar złego pogrążył się w straszliwych długach.

Raper Jędker ma długi

W latach od 1999 do 2019 raper wydał aż 10 albumów studyjnych. Wśród fanów polskiego rapu jest stosunkowo dobrze rozpoznawalną postacią. Jak to możliwe w takim razie, że nie dorobił się w swoim życiu niczego? Rozżalony własnymi niepowodzeniami opublikował na Instagramie pełen emocji wpis, w którym zwierza się ze swoich problemów.

Mam jeszcze dwa nie wydane albumy (zostawiam na pośmiertne…) i książkę, która piszę. Może jak uda sie zainteresować jakies wydawnictwo, książka ujrzy światło dzienne. Nic nie chce już wydawać niezależnie, bo to nie ma sensu w przypadku mojej osoby (przerobiłem to z ostatnią płytą). Dzięki wszystkim za dobre słowo, a za złe nie dzięki. Dziwnie się to wszystko poukładało, za dużo szczegółów abym na jednej karcie mógł wam wytłumaczyć jak to się stało, że zostałem już wiele lat temu sam jak palec i na lodzie.

Mężczyzna przyznaje, że jego ostatni album nie zdobył zainteresowania publiczności. Przypuszcza, że jest to spowodowane tym, że płytę wydał osobiście, bez pomocy innych wytwórni.

Jędker wspomniał tekże o swoich długach, nie wyjaśniając jednak jakie jest ich źródło. Nie powiedział, co spowodowało, że do tej pory 42-letni muzyk nie ma nawet własnego mieszakania czy domu.

Dlaczego do tej pory nie mam swojego miejsca, dachu nad głową czy kwot na koncie. Nie przegrałem nigdy pieniędzy w żadnym kasynie, straciłem je po prostu z innych powodów. Nie jestem ćpunem też ani alkoholikiem, który wszystko przepił. Zapowiedziałem, że jak album X nie „zaskoczy” będę musiał skończyć automatycznie karierę.

Co dalej?

We wpisie rapera pojawiają się pewne nieścisłości. Utrzymuje, że skasował swoją stronę na Facebooku, podczas gdy w rzeczywistości wciąż ona istnieje. Faktem jest jednak, że ostatni wpis został dodany prawie pół roku temu.

Usuwam Instagram niebawem, strona Jedker na FB, która oceniliście mnie jako muzyka na najniższe 1/5 (czyli c**j w ten dorobek) już jest usunięta. Ocena mowi mi wszystko. Więc odszedłem. Raz a porządnie, jak to mówią i jak zapowiadałem w słowach utworu „Sinusoida”. Teraz chcę już tylko pisać książki. Może z tego coś wyjdzie lepiej niż 1/5.

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób raper formułuje wypowiedzi pisemne na swoim Instagramie, raczej nie należy spodziewać się, że książka będzie bestsellerem.

Pozdro wszystkim odbiorcom rap, a nie rap agencyjnego, który ten prawdziwy rap wykończył. Ja pracowałem bardzo ciężko od 2014 roku w różnych branzach więc komentarze w stylu „Wez sie do roboty obiboku” są całkowicie nie na miejscu. Wykończyłem zdrowie na budowie, nie mam jak się leczyć, brak meldunku już od 2013, brak ubezpieczenia. Bo zawsze jest jakieś ale w tym kręgu, którego nie spełniam.

Muzyk podkreśla, że oprócz rapu, przez długi czas pracował fizycznie – na budowie. Uważa, że właśnie z tego powodu stracił zdrowie.

Dług wobec zarządu mienia skarbu państwa zasadzony mi jest nie do splacenia odsetki od kilku lat rosną a komornik mówi nic nie mogę zrobić w tej sprawie, z nimi pan nie wygra. Nawet na moją chęć splacenia tego długu(choć sam nie wiem jak) komornik mówi 102 tys zł plus odsetki ponad 60.000 w pięć lat urosły Dam jakoś sobie radę albo zdechnę. Życie. Fenomen. Lata lecą. Mam dziś ich już 42. Peace

Czytając komunikat Jędkera wydaje się bardzo prawdopodone, że wkrótce powstanie w internecie zbiórka pieniędzy mająca na celu wsparcie mężczyzny. W ostatnim czasie obserwuje się rosnący trend wirtualnego zbierania funduszy na niemal każdy cel, począwszy od operacji i leczenia, a skończywszy na spłacie długów. Okazuje się, że nawet fani odwrócili się od Jędkera, czego dowodem są pełne mocnych słów komentarze.

Byl dobrym przyd**asem sokola ale mu cos sie uroilo, ze sam tez jest gwiazda. Gdyby sie obudzil po roku czy 2 jak kazdy ta jego tworczoscia gardzil, to by jeszcze wyszedl na prosta. No ale ten matol ponad 10 lat gral ten syf i sie dziwi, ze srodowisko hh ma go w d**ie.
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować

zamknij