in

500+ miało zostać zastąpione przez 1000+. Zapadła konkretna decyzja w tej sprawie

Kilka dni temu pisaliśmy o pomyśle na wprowadzenie programu 1000+ zamiast 500+. Głos w tej sprawie zabrał wtedy jeden z polityków partii rządzącej, Janusz Szewczak. Podkreślił, że pieniądze zżera inflacja, więc rząd musi pójść o krok dalej. Teraz wszelkie spekulacje na ten temat ucięło Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podkreślając jednocześnie, że świadczenie z programu Rodzina 500 Plus nie będzie zmieniane.

500+ nie zostanie zwiększone

Oświadczenie Elżbiety Rafalskiej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pojawiło się na stronie ministerstwa w odpowiedzi na wypowiedź medialną posła PiSu.

W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego, informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+”

500+ miało zostać zastąpione przez 1000+. Zapadła konkretna decyzja w tej sprawie
UdostępnijFlickr

Co na to opozycja?

Stanowisko ministerstwa szybko spotkało się z krytyką opozycji. Na ten temat wypowiedział się m.in. Adrian Zandberg z partii Razem.

Pojawiły się od kilku dni w debacie publicznej głosy, że najwyższy czas porozmawiać o podwyższeniu świadczenia 500+. To są słuszne głosy, ponieważ to świadczenie istnieje od dwóch lat i od dwóch lat mamy do czynienia z powoli, ale rozpędzającym się wzrostem cen w szczególności żywności, które stanowią istotną część koszyka pracowników, co stanowi o budżecie rodziny… Usłyszeliśmy od pani minister Rafalskiej, że ona nie przewiduje w żadnej perspektywie czasowej podwyższenia świadczenia 500+ choćby o wskaźnik inflacji. W Razem uważamy, że wszystkie świadczenia społeczne powinny uwzględniać to, że zmieniają się ceny

Składanie wniosków

Przypominamy, że każdy, kto chce otrzymać świadczenie 500+, powinien złożyć wniosek w urzędzie gminy lub online np. poprzez stronę internetową banku. Jeśli chcemy, aby środki wpływały na nasze konto bez przerwy, należy złożyć odpowiedni wniosek do końca bieżącego miesiąca.

Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. – podkreśla minister Rafalska

Źródło: fakt.pl, popularne.pl | Fotografie: google.pl, pexels.com