×

Rafał Brzoska otrzymał niezwykłe odznaczenie z rąk przewodniczącego NSZZ Policjantów Rafała Jankowskiego za pomoc policjantom i Ukrainie. Nikt do tej pory nie zdawał sobie sprawy na jak dużą skalę działał biznesmen

Prezes firmy InPostRafał Brzoska, otrzymał Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kl. I. To wyjątkowe wyróżnienie za działania. Brzoska od tygodni mocno angażuje się w pomoc Ukrainie. Prywatnie wysłał kilkanaście konwojów z pomocą humanitarną na Ukrainę, przeznaczył również do pomocy zasoby transportowe swojej spółki InPost.

Kim jest Rafał Brzoska?

Rafał Brzoska to prezes firmy InPost i twórca Paczkomatów. Swego czasu okrzyknięto go „polskim Jobsem”. Biznesmen znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków według magazynu „Forbes”. Na początku ubiegłego roku jego majątek wyceniano na ponad 5 mld złotych.

Kariera Brzoski przypomina nasz rodzimy „american dream”. „Polski Jobs” zaczynał od składania komputerów, potem zajął się roznoszeniem ulotek. Jego kariera nabrała rozpędu, gdy zainwestował wszystkie oszczędności we własną działalność i wszedł na rynek usług pocztowych. Kolejnym posunięciem, które okazało się strzałem w dziesiątkę, było uruchomienie tzw. paczkomatów. Te szybko spodobały się użytkownikom i stopniowo podbiły cały kraj. Teraz InPost ma sieć ponad 10 tys. paczkomatów w Polsce.

Prywatnie Rafał Brzoska jest mężem pięknej pogodynki i dziennikarki Omeny Mensah. Tworzą zgraną parę w życiu i biznesie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Omenaa Mensah (@omenaamensah)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Omenaa Mensah (@omenaamensah)

Ślub wzięli w 2019 roku, a dwa lata wcześniej na świecie pojawił się synek pary – Vincent.

Jestem bardzo blisko Ciebie i patrzę na Ciebie w inny sposób niż biznesowy świat i wiem jak daleką drogę przeszedłeś wiem ile trudnych decyzji było do podjęcia wiem ile razy nawet wspólnie obawialiśmy się konsekwencji danych posunięć wiem też jak bardzo chcesz i się starasz. Dziś przyszedł czas żebyś się cieszył z ogromnego sukcesu

– napisała Omenaa pod jednym ze zdjęć męża na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Omenaa Mensah (@omenaamensah)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Omenaa Mensah (@omenaamensah)

Rafał Brzoska otrzymał Krzyż Niepodległości

Małżonków łączy jeszcze jedno — zarówno Omenaa Mensah, jak i Rafał Brzoska, mocno angażują się w działalność charytatywną. Ostatnio skupiają się na pomocy Ukraińcom.

Tuż po tym, jak rozpoczęła się wojna u naszych wschodnich sąsiadów, prezes InPostu oddał do dyspozycji flotę transportową firmy, żeby zapewnić transport potrzebnych materiałów dla Ukrainy zaatakowanej przez Rosję.

Odpalamy jako InPost dodatkową akcję. Widzimy, że w wielu miejscach w kraju organizowane są zbiórki żywności i odzieży i innych potrzebnych materiałów dla przybywających uchodźców z Ukrainy. Problemem jest transport z miejsc zbiórek na wschód Polski. Oddajemy się do dyspozycji z naszą flotą transportową, by taki transport zapewnić

– napisał Rafał Brzoska na LinkedIn.

Oprócz podstawienia samochodów, firma oddelegowała też pracowników do pomocy. Ale na tym nie koniec. Brzoska zorganizował miejsce schronienia dla 400 osób, zapewnił też nieodpłatną pomoc prawną dla uchodźców. Dodatkowo uruchomił pomoc medyczną dla uchodźców oraz porady psychologiczne.

Razem z żoną, Brzoska zaangażował się też w tworzenie Rio Edu Centrum – wyjątkowego miejsca w Warszawie, które pomaga ukraińskim mamom w aktywizacji zawodowej. Ich dzieciom zapewnia natomiast wsparcie edukacyjne.

Teraz wysiłki polskiego przedsiębiorcy zostały zauważone również przez środowisko policjantów. Rafał Brzoska otrzymał „Krzyż Niepodległości z Gwiazdą KL. I” za wybitne zasługi patriotyczne od NSZZ Policjantów.

Wręczone przez Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafała Jankowskiego odznaczenie podkreśla wybitne zasługi patriotyczne i aktywne wspieranie Związku w różnych formach jego statutowej działalności.

Medal ten jest najmniejszym wymiarem podziękowań jakie należą się panu Prezesowi.

– czytamy w komunikacie Biura Prasowego NSZZ Policjantów.

Rafał Brzoska otrzymał Krzyż Niepodległości
Instagram

„Przestaliśmy liczyć pieniądze” – podkreśla Brzoska i pokazuje, że społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to coś znacznie więcej, niż ładne hasła i czcze zapewnienia.

Rafał Brzoska otrzymał Krzyż Niepodległości
Instagram
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij