×

Radiowóz potrącił pieszego na pasach. „Nic, co ludzkie, nie jest nam obce”

Radiowóz potrącił pieszego na pasach. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Jakie konsekwencje wyciągnięto wobec policjanta?

Radiowóz potrącił pieszego

Jak informuje polsatnews.pl, do niebezpiecznej sytuacji doszło na rondzie Sybiraków w Łodzi. Zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie kierowcy, który był świadkiem potrącenia.

Na nagraniu widać, jak starszy mężczyzna omija stojący na środkowym pasie autobus, a następnie próbując obejść stojący na lewym pasie radiowóz, zostaje przez niego potrącony. Widać także, jak pieszy upada na jezdnię.

Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w rozmowie z polsatnews.pl potwierdził, że do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na całe szczęście pieszemu nic się nie stało.

Jak widać, nic, co ludzkie, nie jest nam obce. Przykład na to, jak bardzo trzeba uważać na drodze.

– skomentowała łódzka policja na Facebooku.

Konsekwencje, a raczej ich brak

Czy wyciągnięto konsekwencje wobec policjanta, który nieumyślnie doprowadził do tej sytuacji? Jak dodał nadkom. Adam Kolasa:

Na miejsce wezwani zostali policjanci obsługujący zdarzenia drogowe. Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Kierujący radiowozem oraz pieszy byli trzeźwi. Na tym etapie sprawę zakończono pouczeniem kierującego.

Serwis polsatnews.pl przypomina, że do podobnej sytuacji doszło kilka dni temu w miejscowości (woj. lubuskie). Policyjny radiowóz potrącił tam 86-letniego mężczyznę. Poszkodowany nie odniósł widocznych obrażeń, uskarżał się jedynie na ból głowy. Mężczyzna trafił do szpitala na badania.

Źródła: www.polsatnews.pl, www.fakt.pl, wydarzenia.interia.pl

Może Cię zainteresować

zamknij