×

Radio Maryja broni krzyża na Giewoncie. „Walka z krzyżem napotka opór społeczeństwa”

Ostatnie dni pokazały, jak niebezpieczna może być burza. 157 rannych i pięć zgonów – to bolesny bilans uderzenia piorunów w Tatrach. Niszczycielska burza pokazała, że człowiek nie wygra z żywiołem… W Internecie pojawiły się głosy, że to krzyż na Giewoncie zabija. Radio Maryja broni krzyża i wygłasza mocne słowa w kierunku osób, którym ten symbol przeszkadza.

Prof. Jan Hartman, filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego, na swoim koncie na Twitterze napisał: „Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!”

Nie trzeba było długo czekać na reakcję. Jako pierwsi odezwali się zwolennicy Radia Maryja, dla których to żądanie jest niedorzeczne.

Krzyż na Giewoncie

Etyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz powiedział: „Wszelka walka z krzyżem napotka w sposób oczywisty na zdecydowany opór społeczeństwa”

Jeżeli ktoś chce się przekonać, jaka będzie siła tego oporu, zwłaszcza ze strony górali, to niech próbuje podnieść rękę na krzyż

Po tym, co stało się Giewoncie, w sieci od razu pojawiły się głosy związane z tym, że to właśnie metalowy krzyż „ściąga” pioruny. Tym razem, jak i wiele razy wcześniej, piorun uderzył bezpośredni w religijny symbol, a wyładowanie przeszło po łańcuchach na szlaku.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz dalej komentował tragiczne wydarzenie:

To jest kolejny przykład tego, w jakim stopniu my jako społeczeństwo, jako pewne elity życia społecznego i politycznego odchodzimy od realiów, a przechodzimy na stronę ideologizacji. Na szczęście równolegle z tymi bardzo prymitywnymi głosami pojawiły się głosy rozsądku, a jednocześnie głosy przestrogi, które mówią o tym, że wszelka walka z krzyżem napotka w sposób oczywisty na zdecydowany opór społeczeństwa

Radio Maryja broni krzyża

Radio Maryja broni krzyża. Ponadto ksiądz Bortkiewcz wspomniał słowa jednego z fizyków

Naukowiec miał powiedzieć, że krzyż spełnił rolę piorunochronu i ściągnął tym samym na siebie energię z wyładowań. Czy zgadzacie się z tym?

Polecane

Może Cię zainteresować