×

Na te dwa pytania potrafią prawidłowo odpowiedzieć jedynie schizofrenicy lub geniusze

Jest praktycznie niemożliwe, aby na pierwszy rzut oka odróżnić osobę cierpiącą na zaburzenie psychiczne od zdrowego człowieka. Istnieje wiele testów i metod psychiatrycznych, które stosowane są w celu sprawdzenia, co dzieje się w głowie pacjenta i aby ustalić, czy potrzebuje on pomocy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 2 proste pytania, na które może prawidłowo odpowiedzieć tylko schizofrenik lub osoby z niezwykłym umysłem.

Jeśli chcesz uzyskać dokładne wyniki, ważne jest aby odpowiadać na pytania zgodnie ze swoimi uczuciami. Spróbuj skupić się na tym, co widzisz, a nie na tym, jak to powinno wyglądać. Teraz przyjrzyj się uważnie obrazkom i odpowiedz na pytania.

1. Czy maska jest wypukła z jednej, czy z dwóch stron?

2. Czy maska obraca się w jednym kierunku, czy w dwóch?

Wyjaśnienie

1. Maska jest wypukła tylko z jednej strony

2. Maska obraca się tylko w prawo

Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś źle, nie martw się, jesteś całkowicie zdrowym człowiekiem i najprawdopodobniej wszystko z Tobą w porządku.

Jeśli chociaż jedna z odpowiedzi była dla Ciebie oczywista, nadszedł czas, aby zacząć się martwić. Prawda jest taka, że ​​mózg osoby zdrowej łatwo poddaje się oszustwom i iluzji. Analizując obraz bierze pod uwagę sztuczne światło, dodatkowe cienie i ruch, „korygując” obraz. Dajemy się nabrać złudzeniu, bez względu na to, czy chcemy, czy nie.

Schizofrenicy nie mają takiej wyobraźni. Ich mózgi nie są w stanie ustalić związku między szczegółami. Widzą maskę taką, jaka jest w rzeczywistości. Dla nich maska ​​jest wklęsła i obraca się w jednym kierunku.

Jaka jest jednak różnica pomiędzy schizofrenikiem a geniuszem? 

Osobowości genialne, które posiadają nieprzeciętne umysły, posiadają obie te zdolności. Ich mózgi są w stanie poddać się iluzji, ale równocześnie wiedzą dokładnie, jaka sztuczka została zastosowana w celu wywołania złudzenia.

A Tobie, jak poszło? 

Może Cię zainteresować

zamknij