×

Putin jest zmęczony wojną? „Rozumie, iż nie jest wystarczająco silny”

Czy Władimir Putin potrafi powiedzieć sobie do lustra, że przegrywa? Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba nie ma wątpliwości, że rosyjski przywódca nigdy nie przyzna się do porażki w wojnie z Ukrainą. Nie zmienia to jednak faktu, że Putin jest zmęczony wojną, co zauważa coraz więcej ekspertów. Nie ma już sił, by atakować z wielu kierunków.

Władimir Putin jest zmęczony wojną

Dziś mija 38. dzień inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Wojna od początku nie toczy się po myśli Rosjan. Ukraina każdego dnia skutecznie odpiera jej ataki, podczas gdy Rosjanie wyraźnie przechodzą do defensywy – kto by zakładał taki scenariusz jeszcze kilka tygodni temu? Mimo licznych niepowodzeń na polu bitwy, Putin nie dopuszcza do świadomości porażki.

Nie wyobrażam sobie momentu, kiedy Putin wyjdzie i powie: „no cóż, przegraliśmy, to był błąd”. To się nigdy nie zdarzy, zawsze będą mówić, że wygrywają, że wszystko jest w porządku i wszystko idzie zgodnie z planem

– powiedział Dmytro Kułeba w rozmowie z CNN.

Niezależnie od realiów, z podejmowanych przez Rosjan kroków mogę wywnioskować, że Putin rozumie, iż nie jest wystarczająco silny, aby kontynuować ataki na Ukrainę ze wszystkich stron. A teraz to już oczywiste

– dodaje ukraiński polityk.

Wizyta polityka w Polsce

Dymytro Kułeba odwiedził Polskę. Podczas wizyty rozmawiał z polskimi politykami o wzmocnieniu zdolności obronnych Ukrainy (dostarczeniu uzbrojenia) i kolejnych sankcjach na Rosję.

Każdy kraj, któremu zależy na bezpieczeństwie w Europie, któremu zależy na ratowaniu życia ludzi, miast, wsi w Ukrainie, ma moralny obowiązek, by zapewnić Ukrainie wszelki niezbędny sprzęt wojskowy

– oświadczył Dymytro Kułeba.

Putin jest zmęczony wojną
Wikipedia

Władimir Putin ma raka?!

W ostatnich dniach media obiegły doniesienia, z których może wynikać, że dni rosyjskiego przywódcy są policzone. Podobno Władimir Putin ma raka. Niezależny rosyjski portal Projekt, który został uznany w Rosji za „organizację niepożądaną”, podaje, że dyktator przeszedł już dwie operacje.

Co więcej, z doniesień serwisu dowiadujemy się, że bardzo częstym gościem Putina jest onkolog, lekarz specjalizujący się w chirurgicznym leczeniu nowotworów.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, edition.cnn.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij