×

Putin chciałby ataku na Polskę i inne państwa. Wiceszef MSZ jest tego pewien!

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński uważa, że Putin chciałby ataku na Polskę i inne państwa. O swoim spojrzeniu na wojnę i planach rosyjskiego przywódcy mówił w poniedziałek na antenie Radia ZET.

Co planuje Władimir Putin?

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński był w poniedziałek gościem w programie Gość Radia Zet. Tematem przewodnim rozmowy była wojna w Ukrainie i jej możliwe następstwa. Podczas rozmowy została poruszona data 9 maja. Przypomnijmy, że to dla Moskwy dzień szczególny. Tego dnia obchodzony jest w Rosji Dzień Zwycięstwa upamiętniający pokonanie przez ZSRR nazistowskich Niemiec. Stacja CNN podała jakiś czas temu, że 9 maja prezydent Rosji może formalnie wypowiedzieć wojnę Ukrainie i tym samym ogłosić powszechną mobilizację. Do tego jednak nie doszło, ale co na ten temat uważał wiceszef MSZ Paweł Jabłoński?

Są głosy, że z uwagi na ograniczenia logistyczne i tak nie będzie w stanie przeprowadzić jej w sposób sprawny

– zaznaczył w poniedziałek w programie Gość Radia Zet Paweł Jabłoński.

Putin chciałby ataku na Polskę
YouTube

Wiceszef MSZ: Putin chciałby ataku na Polskę i inne państwa

Wiceszef MSZ zauważył, że Rosja może grozić innym państwom, ale prawdopodobnie ograniczy się to tylko i wyłącznie do słów.

Rosja nie ma realnych możliwości, by ten konflikt w znaczący sposób rozszerzyć, przynajmniej w najbliższych dniach. Oczywiście próby będzie podejmowała. To jest państwo o zbrodniczych zamiarach.

W odczuciu Jabłońskiego atak na państwa NATO wydaje się być mało prawdopodobny, choć Putin niewątpliwie chciałby to zrobić.

Ostatnie dwa miesiące pokazały, jak sprawne jest NATO. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że Putin chciałby zaatakować Mołdawię, państwa na Kaukazie, w Azji Środkowej, że chciałby zaatakować państwa bałtyckie, także Polskę. Z pewnością będzie starał się doprowadzić do sytuacji, w której to będzie możliwe, ale dzisiaj jego zasoby nie pozwalają mu nawet na wygranie jednej wojny, co do której był przekonany, że ją wygra w trzy dni. Dlatego sądzę, że tego rodzaju groźby, że konflikt się będzie rozszerzał, będą się ograniczały do gróźb

– mówił w Radiu ZET Paweł Jabłoński.

Putin chciałby ataku na Polskę
Wikipedia
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Wikipedia, Instagram (miniatura wpisu), pl.wikipedia.org, www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij