8 kreatywnych i domowych sposobów na pozbycie się niechcianych much. Teraz lato będzie przyjemniejsze!

Każdej wiosny czekamy na lato. Świeci słońce, trawa jest zielona, a ludzie są w dobrych nastrojach. Każdego roku, marzę aby lato trwało troszkę dłużej. Ale nie wszystko jest idealne. Gdy pogoda jest cudowna pojawiają się też one – muchy.

Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów na pozbycie się uporczywych much:

Monety i woda w woreczku foliowym

1Udostępnij

To zdecydowanie jedno z najprostszych i najtańszych metod na odstraszanie much. Wystarczy wypełnić wodą worek foliowy i wrzucić do niego 4-5 monet. Może Ci się to wydawać dziwne, ale muchy wystraszą się tego, gdyż uznają to za duży zbiornik wodny, gdy światło będzie odbijać się od worka i monet. Możesz zawiesić worek na tarasie albo pobliskim drzewie, aby je odstraszyć.

Olejek kokosowy i citronella

2Udostępnij

Pozbądź się much przy pomocy olejku! Do miseczki dodaj 20-30 kropelek olejku citronella i 1,5 filiżanki oleju kokosowego. Dokładnie wymieszaj i przelej zawartość do słoiczka lub puszki. Umieść miksturę w miejscu, w którym chcesz się pozbyć much i ciesz się spokojnym wieczorem.

Bawełna, ekstrakt waniliowy i mięta

3Udostępnij

Ten środek wymaga troszkę więcej pracy, ale działa! Umieść 2 waciki na dnie płytkiego słoika. Pokryj waciki około czterema łyżkami ekstraktu waniliowego. Następnie pokryj całość miętą i na wierzchy połóż kawałek gazy. Metoda jest niezwykle skuteczna. Możesz położyć taki odstraszacz obok miski z owocami i raz na zawsze pozbyć się latających potworków.

Wódka i goździki

4Udostępnij

Oczywiście możesz kupić drogi spray i efekt będzie podobny, ale kto chce mieć zapach chemikaliów w całym domu? Wystarczy, że do wódki dodasz trochę goździków lub lawendy. Teraz po prostu spryskaj miejsca, w których muchy nie dają Ci spokoju.

Ocet jabłkowy

5Udostępnij

Kolejną bardzo prostą i niezwykle tanią metodą jest użycie octu jabłkowego jako pułapki na muchy. Umieść ocet w płytkim pojemniku. Przykryj go folią, robiąc w niej kilka otworów. Słoik z octem połóż w miejscu, gdzie będziesz spędzać czas. Ten preparat będzie dla much barierą nie do przejścia.

Czosnek, cynamon i pieprz cayenne w proszku

6Udostępnij

Kolejną doskonałą barierą jest ochrona domu przy pomocy mieszaniny cynamonu, czosnku i pieprzu cayenne. Wystarczy rozsypać taką mieszaninę wokół miejsca, w którym zamierzamy wypoczywać a te okrutne brzydale nawet nie spróbują zbliżyć się do nas.

Olejki eteryczne

7Udostępnij

Ta metoda działa podobnie jak spray z użyciem wódki, jednak w tym przypadku nie trzeba rozpylać alkoholu. Napełnij butelkę mieszaniną wody i octu (pół na pół), a następnie dodaj do tego 15 kropli olejków eterycznych (takich jak mięta, cytryna, lawenda, geranium lub eukaliptus). Użyj w domu lub na tarasie.

Stara, porysowana płyta CD

8Udostępnij

Jedna z najtańszych metod, ale dla much jest wyjątkowo przerażająca. Wystarczy powiesić stare płyty CD gdzieś na tarasie lub na pobliskim drzewie. Może to brzmieć absurdalnie, ale muchy uciekają w popłochu, ponieważ boją się refleksyjnej natury CD.