12 psychologicznych wskazówek, które działają na podświadomość. Zastosuj je na swoim rozmówcy
Istnieją pewne wskazówki psychologiczne, które działają na poziomie podświadomości. Dzięki nim jesteśmy w stanie wiele zyskać, zrelaksować się i zaimponować np. pracodawcy.
#1 Jeśli pracujesz z ludźmi, powieś za sobą lustro

Jeśli w ciągu dnia musisz rozmawiać regularnie z wieloma osobami, za plecami powieś małe lustro. Będziesz zaskoczony, ale współpracownicy będą milsi i bardziej uprzejmi. To dlatego, że nikt nie lubi widzieć się z grymasem na twarzy.
#2 Wpatrywanie się

Jeśli nie podoba się odpowiedź, którą usłyszałeś, albo masz wrażenie, że ktoś nie mówi Ci wszystkiego, nie spuszczaj wzroku z tej osoby. Twoje milczenie i patrzenie będą tak trudne do zniesienia, że w końcu ta osoba sama się podzieli tym, co Ty chcesz.
#3 Stań pomiędzy kłócącymi się osobami z jedzeniem, jeśli chcesz powstrzymać walkę

Zjawisko to nazywa się "efektem snackmana". Jedzenie związane jest z relaksem i spokojem i jest bardzo niskie prawdopodobieństwo, że ktoś zaatakuje w ogóle kogoś, kto je.
#4 Planuj ważne spotkania na początku lub na końcu dnia

Ludzie zapamiętają najlepiej rzeczy, które dzieją się na początku i końcu dnia. Jeśli masz rozmowę kwalifikacyjną, spróbuj być pierwszym lub ostatnim kandydatem.
#5 Pracodawca jako przyjaciel

W czasie rozmowy kwalifikacyjnej staraj sobie wyobrażać, że Twój pracodawca jest Twoim dobrym znajomym, którego nie widziałeś od dłuższego czasu. Dzięki temu się uspokoisz, a odpowiadanie na pytania będzie dużo łatwiejsze.
#6 Powtarzanie czynności rozmówcy

Powtarzanie gestów, postawy lub wyrażeń twarzy może pomóc zdobyć zaufanie rozmówcy, nawet jeśli dana osoba na to nie zwróci uwagi. Oczywiście nie można przesadzić.
#7 Żucie, gdy się jest zdenerwowanym

Przed ważną rozmową, przemówieniem publicznym lub innym wydarzeniem, które sprawia, że stajesz się nerwowy, powinno się coś żuć, a nawet jeść. Co się wtedy dzieje? Dla mózgu jest to jasny sygnał: nikt nie je, gdy jest zagrożony i w niebezpieczeństwie, dlatego w ten sposób można go odrobinę oszukać. Podczas żucia nasz mózg myśli, że można bezpiecznie się zrelaksować. Wysyła sygnał, który zmniejsza napięcie i pomaga się uspokoić.
#8 Jeśli myślisz, że ktoś na Ciebie patrzy, zacznij ziewać

Ziewanie 'zaraża', dlatego gdy tylko ziewniesz, rozejrzyj się po pokoju. Osoba, która będzie aktualnie ziewać, obserwowała Cię.
#9 Zwróć uwagę na kierunek stóp podczas rozmowy z innymi ludźmi

To bardzo sprytna wskazówka. Jeśli stoicie w grupie i ktoś mówi skierowany do Ciebie, ale jego stopy są w odwrotną stronę, to znaczy, że Cię nie lubi i nie ma zamiaru słuchać. Całe ciało skierowane do Ciebie, to dobry znak!
#10 Jeśli chcesz nawiązać z kimś relację, poproś o przysługę

To może być coś naprawdę banalnego (podanie pieprzu, kartki lub sprawdzenie pogody).
#11 Gdy śmieje się grupa osób, każdy instynktownie spogląda na tego, kogo lubi najbardziej

Po dobrym żarcie, zawsze człowiek instynktownie patrzy na osobę, którą lubią najbardziej. Więc, aby dowiedzieć się wszystkiego o grupie przyjaciół, przygotuj kilka naprawdę dobrych dowcipów.
#12 Pozbycie się czegoś

Prosta sztuczka: jeśli chcesz komuś coś przekazać, rób to w trakcie mówienia do tej osoby.
Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić:
@redakcja@popularne.pl