×

Przyrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce! Są też kolejne ofiary śmiertelne

Przyrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce! Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoim oficjalnym profilu na Twitterze aktualizację danych, dotyczących nowych przypadków koronawirusa. Ilość pacjentów rośnie w tempie wykładniczym. Czy mamy powody do obaw?

Wykładniczy przyrost liczby zakażeń koronawirusem

Podczas wczorajszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dowiedzieliśmy się, że rząd od dzisiaj, tj. 1 kwietnia wprowadza nowe obostrzenia w związku z koronawirusem.

Padły również słowa o tym, że w najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się wykładniczego wzrostu ilości zachorowań. Oznacza to, że w kolejnych dniach będzie ulegać podwojeniu liczba pacjentów chorych na Covid-19.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi testami laboratoryjnymi.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Kolejne zgony z powodu choroby Covid-19

Niestety odnotowano też dwa zgony. To pacjenci zakażeni koronawirusem, którzy mieli również choroby współistniejące. Jeden z nich to 83-letni mężczyzna leczony w Warszawie, a drugi 68-latek hospitalizowany w Tychach.

Ogólna liczba osób, które poniosły śmierć w Polsce z powodu koronawirusa to (na obecną chwilę) 35!

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij