×

Im więcej czasu spędzasz ze swoją mamą, tym dłużej będzie ona żyła! Badania temu dowodzą

Czas spędzony z mamą jest wyjątkowy! Nie ma nic lepszego od słuchania tych wszystkich historii, czy poznania jej tajnych receptur. A zgodnie z nowymi badaniami, spotykanie się z mamą (lub innymi starszymi członkami rodziny) pomaga im dłużej żyć!

Grandchildren running to grandmother in sunny garden by Caia Images on 500px.com


Badania przeprowadzone przez University of California w San Francisco wykazały, że odpowiednie towarzystwo pomaga rozszerzyć i poprawić jakość życia starszych osób.

Badania przeprowadzono na grupie 1 600 dorosłych, gdzie średnia wieku wynosiła 71 lat. Stwierdzono, że dorośli, którzy byli samotni umierali częściej niż ci, którzy mieli towarzystwo. Izolacja i samotność może dopaść każdego. Badania dodatkowo wykazują, że im jesteśmy starsi, tym większe wpływ na nas wywiera.

Wniosek jest jeden, im jesteś starszy, tym więcej towarzystwa potrzebujesz, aby móc się rozwijać.

Senior couple playing cards by blend_boost on 500px.com


Wiele osób uważa, że umieszczanie ludzi w domach seniora to coś negatywnego. W rzeczywistości zjawisko to jest bardzo korzystne. Dla starszych pokoleń świadomość, że ma się miejsce, w którym mogą zawiązywać nowe przyjaźnie, jest bardzo ważna. U wiekowych osób krąg społeczny nieuchronnie się zmniejsza, a w większych grupach dużo łatwiej jest się rozwijać.

Wystarczy pomyśleć o tym jak o czymś w stylu życia na uczelni! To idealne miejsce na poznawanie nowych przyjaciół.

Okazuje się również, że zaprzyjaźnianie się ze starszą osobą jest korzystne nie tylko dla niej.

„Wnosisz o wiele więcej do swojej przyjaźni, kiedy jesteś starszy” – mówi Rosemary Bliezner, profesor wydziału rozwoju człowieka w Virginia Tech. „Wtedy wiesz, co jest warte walki, a co można odpuścić”.

Senior woman by Jozef Polc on 500px.com

Tak więc osoby starsze mogą być najlepszymi przyjaciółmi. Są szczęśliwi, że mogą z Tobą przebywać, a Ty dostajesz wszystkie mądrości życia!

Kiedy chcesz mieć odrobinę towarzystwa podczas obiadu, albo po prostu z kimś porozmawiać, zadzwoń do starszego krewnego. To może zmienić nie tylko Twoje życie, ale też jego.

Może Cię zainteresować

zamknij