×

Przeżył, bo schudł ponad 130 kg! „Mógłbym umrzeć na COVID-19”

Przeżył, bo schudł 130 kilogramów. 47-letni mężczyzna twierdzi, że zrzucenie zbędnych kilogramów uratowało mu życie, kiedy zachorował na COVID-19. „Gdybym nadal był otyły, mógłbym umrzeć”.

Droga do otyłości

47-letni Irlandczyk, Phil Kayes 10 lat temu osiągnął wagę 235 kilogramów. Oczywiście nie stało się to z dnia na dzień. Jak wspominał Kayes, zawsze miał tendencję do tycia, która podczas studiów pogłębiła się na tyle, że przestał nad nią panować.

Jak tłumaczy z perspektywy czasu:

To było błędne koło. Obawiałem się wyjść z domu, bo byłem zbyt gruby, a kiedy siedziałem w domu, jadłem coraz więcej i coraz bardziej tyłem. Unikałem spotkań towarzyskich, unikałem podróży, bo nie mieściłem się w samolotowym fotelu. Nie chciałem widzieć pogardliwych spojrzeń ludzi i kpiących uśmiechów oraz uwag na temat mojego wyglądu.

Lekarze ostrzegali mężczyznę, że taka otyłość grozi licznymi komplikacjami zdrowotnymi. Nawet straszyli go, że może nie dożyć czterdziestki. Jednak, jak wiele osób uzależnionych od jedzenia, Phil wolał o tym nie myśleć.

Przeżył, bo schudł

Opamiętanie przyszło, gdy u matki Philipa zdiagnozowano chorobę nowotworową. Jak wspomina mężczyzna:

Wtedy zrozumiałem, że to wszystko może się naprawdę źle skończyć. Bałem się o swoje życie. Choroba mamy przypomniała mi, że zdrowie jest najważniejsze. Wziąłem sobie do serca słowa lekarza, że moje narządy wewnętrzne są tak otłuszczone, że mogę wkrótce umrzeć. Poza tym bałem się, że jeśli coś mi się stanie, moja mama zostanie bez opieki.

Postanowił wziąć się w garść. Przy wsparciu lekarzy zrzucił 130 kilogramów w 10 lat i znalazł miłość:

W końcu jestem szczęśliwy. Mam u boku ukochaną kobietę, podróżujemy i jesteśmy aktywni.

Phil jest głęboko przekonany, że schudnięcie uratowało mu życie. Kilka tygodni temu zachorował na COVID-19. Gdyby nadal ważył ponad 200 kilogramów, jak 10 lat temu, prawdopodobnie by tego nie przeżył.

Sam ma tego świadomość:

Gdybym był tak otyły jak przed laty, mógłbym umrzeć, bo najprawdopodobniej w ogóle nie zakwalifikowałbym się do leczenia.

Źródła: www.wprost.pl, twitter.com, www.instagram.com
Fotografie: twtter (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować