×

Przerażające słowa Rosjanina. „Wszyscy czekają, kiedy Putin wszystko rozj***e”

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciły kolejną wstrząsającą rozmowę. Tym razem chodzi o przerażające słowa Rosjanina, który mówił, że „wszyscy czekają, kiedy Włodek (Putin – red.) to wszystko rozj…e”. Dialog ma być również potwierdzeniem na stosowanie zabronionych bomb fosforowych i kasetowych przez okupanta.

Dowody zbrodni w Ukrainie

Ukraińcy od początku wojny dokumentują dowody zbrodni, za którymi stoją Rosjanie. Jednym z najbardziej rzetelnych i wiarygodnych mają być przechwytywane przez SBU rozmowy telefoniczne. Rozmowy, z których wynikają straszliwe rzeczy począwszy od informowania najbliższych o kradzieżach (Rosjanin chwali się matce kradzieżami), poprzez przetrzymywanie zakładników, aż po gwałty i najbardziej okrutne tortury czy morderstwa.

Przerażające słowa Rosjanina. „Wszyscy czekają, kiedy Putin wszystko rozj***e”

W minioną niedzielę SBU udostępniło kolejne nagranie. Strona ukraińska twierdzi, że jest ono potwierdzeniem użycia bomb fosforowych i kasetowych przez Rosjan. Kiedy spojrzymy na przebieg rozmowy z udziałem Rosjanina, ciężko się z tym nie zgodzić.

Wszyscy czekają, kiedy Włodek (tj. Putin) to wszystko rozj…e, wyprowadzi stąd wojska(…). A tak, nam pozwolili na wszystko, czego zabraniają międzynarodowe konwencje: kasety, fosfor – wszystko tam zrzucamy

– mówił Rosjanin do drugiego okupanta.

Przerażające słowa Rosjanina
Twitter

Rosjanie już wcześniej mieli używać zabronionych środków rażenia

Jak donosi strona ukraińska, Rosjanie mieli wielokrotnie używać zabronionych środków rażenia już w 2014 roku, kiedy to w rozpętanym przez Rosję konflikcie w Ukrainie zginęło ok. 14 tys. osób, a co najmniej 30 tys. zostało rannych. Od lutego rosyjskie wojska robią to natomiast na całej linii frontu.

Przypomnijmy, że stosowanie broni kasetowej jest zakazane na mocy konwencji podpisanej w 2008 roku w Oslo przez 106 państw – Rosja i Ukraina nie podpisały się wówczas pod zakazem. Używanie bomb fosforowych jest natomiast dozwolone tylko przeciw celom wojskowym pod warunkiem, że nie ucierpią na tym cywile.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij