×

Przerażające sceny w Żorach! Internauci dzielą się zdjęciami trąby powietrznej

Trąba powietrzna z Żorach! Dziś w godzinach popołudniowych miały miejsce przerażające sceny. Polacy nie są przyzwyczajeni to takich widoków, tym czasem w naszym kraju dochodzi do coraz gwałtowniejszych zjawisk pogodowych. Przerażeni internauci dzielą się w sieci zdjęciami i filmami.

Trąba powietrzna z Żorach

Na profilu Polscy Łowcy Burz pojawiła się właśnie informacja o wystąpieniu w Polsce kolejnej już trąby powietrznej. Wszystkie zjawiska pogodowe miały miejsce w ostatnich dniach. W poście możemy przeczytać:

Dziś w godzinach 13:35-13:45 między Żorami a Pszczyną zaobserwowano silnie rozwinięty lej kondensacyjny. Istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące niemal z pewnością, że lej ten dotknął powierzchni ziemi i wyrządził niewielkie szkody. Pomimo słabych warunków do rozwoju konwekcji, miejscami w Polsce pojawiły się nieco silniej rozbudowane chmury kłębiaste dające przelotne opady deszczu. W związku z dużym pionowym gradientem temperatury w dolnej troposferze i dość niskim poziomem kondensacji mogą gdzieniegdzie pojawiać się leje kondensacyjne. A nawet słabe trąby powietrzne (o sile F0). Jeśli macie więcej materiałów z obserwacji tego zjawiska lub znacie miejsce zetknięcia się leja z powierzchnią ziemi, bardzo prosimy dodatkowe informacje w komentarzach pod spodem

Pod postem przerażeni internauci zaczęli dzielić się kolejnymi zdjęciami i filmikami obrazującymi to zjawisko pogodowe. Część z nich głośno zaczęła zastanawiać się, co dokładnie wpływa na fakt, że w Polsce coraz częściej pojawiają się tak nietypowe zjawiska. Jeden z mężczyzn przypomniał:

Jeszcze z 20 lat temu na geografii w szkole, uczony byłem, że trąby powietrzne w Polsce nie mają warunków do tworzenia się. Polscy Łowcy Burz weźcie wytłumaczcie co ma wpływ i czy faktycznie nie było warunków do tworzenia się takich zjawisk?

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze jedno z nagrań:

Może Cię zainteresować