×

Przepowiednia Nostradamusa dotycząca roku 2021. Ma szansę się spełnić?

Przepowiednia Nostradamusa dotyczy między innymi nadchodzącego 2021 roku. Francuski astrolog z XVI wieku miał na swoim koncie wiele sprawdzonych prognoz. Czy również ta okaże się trafna?

Czekają nas trudne czasy

Michel de Nostradamus to postać, która od wieków fascynuje ludzi na całym świecie. Astrolog pozostawił po sobie ogromną ilość przepowiedni. Wiele z nich sprawdziło się na przestrzeni lat. Nostradamus pisał m.in. o „dziecku, które urodzi się w Europie Zachodniej i porwie wielu swoimi przemówieniami, a jego sława dotrze do wschodnich ziem”. Dzieckiem tym okazał się Adolf Hitler.

Jasnowidz nie mylił się również co do pożaru Londynu. W jednej ze swoich prac pisał:

Krwi niewinnych będzie domagał się Londyn. Gorejącym ogniem trzy razy dwadzieścia plus sześć. Stara dama upadnie z wysokości swego tronu. I wiele pałaców zostanie zniszczonych. Rzeczywistość: W 1666 roku wybuchł pożar w maleńkiej piekarni w Londynie, który doprowadził do tragedii. Ogień gaszono przez trzy dni. Miasto niemal całkowicie spłonęło.

Do najbardziej spektakularnych przepowiedni Nostradamusa należą także: zabójstwo Kennedy’ego, wybuch bomby atomowej czy atak terrorystyczny 11 września. Łatwo zauważyć, że wszystkie te wizje są wyjątkowo posępne. Niestety prognozy astrologa na 2021 rok są bardzo podobne.

Przepowiednia Nostradamusa

Zdaniem filozofa rok 2021 będzie znacznie gorszy od 2020. W „Les Prophéties” Nostradamus ostrzegał przed głodem, który może owładnąć ogromną część świata. Wiele osób uważa, że to metafora mająca na celu odzwierciedlenie sytuacji panującej w USA. Media od jakiegoś czasu informują, że na skutek pandemii, miliony Amerykanów były zmuszone skorzystać z banków żywności. Również ONZ nie ma najmniejszej wątpliwości, że brak bezpieczeństwa żywnościowego to jedno z największych wyzwań 2021 roku.

Zdaniem historyków do przepowiedni Nostradamusa należy podchodzić z dystansem. Część naukowców uważa, że jego pisma są bardzo niejasne. Nie brakuje jednak osób, które wierzą w przepowiednie Nostradamusa i doszukują się w nich nawet wiadomości o końcu ludzkości wywołanym asteroidą, czy pojawieniu się zombie na Ziemi.

W Polsce największą popularnością cieszą się przepowiednie jasnowidza Jackowskiego, który niedawno zapowiadał, że w naszym kraju mogą pojawić się obce wojska.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij