×

Krzysztof Jackowski już wie, kto zostanie nowym szefem PO. Po dziwnej wizji w końcu poczuł ulgę

Już dziś Platforma Obywatelska zdecyduje, kto zostanie nowym szefem partii. Wybór zostanie dokonany pomiędzy czterema kandydatami: Tomaszem Siemoniakiem, Borysem Budką, Bartłomiejem Sienkiewiczem i Bogdanem Zdrojewskim. Krzysztof Jackowski już wie, kto zwycięży.

Głosowanie na szefa PO

Grzegorz Schetyna odchodzi z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i już wkrótce dowiemy się oficjalnie, kto zastąpi go na tym stanowisku. W wyborach uczestniczą czterej kandydaci: szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, wiceszef PO Tomasz Siemoniak, senator Bogdan Zdrojewski i poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.

Z konkursu na fotel szefa PO wycofali się: posłanka Joanna Mucha i europoseł Bartosz Arłukowicz. Oboje udzielili poparcia Borysowi Budce. Nieoficjalnie mówi się, że Borys Budka i Tomasz Siemoniak mają największe szanse na zwycięstwo. Minione trzy tygodnie upłynęły kandydatom na prowadzeniu intensywnej kampanii wyborczej.

Jeździli po Polsce i spotykali się z działaczami partii. 18 stycznia, w sobotę miała miejsce w Krakowie jedyna debata, w której uczestniczyli wszyscy kandydaci Budka, Mucha, Siemoniak, Sienkiewicz oraz Zdrojewski.

Głosowanie odbywa się dzisiaj w 190 powiatowych komisjach wyborczych w godzinach od 10.00 do 18.00. Upoważnionych do oddania głosu jest około 9,4 tysiąca członków Platformy Obywatelskiej. Na wyniki trzeba więc jeszcze trochę poczekać, chociaż jasnowidz z Człuchowa, Krzysztof Jackowski już wie, kto zwycięży. Podzielił się z mediami swoją wizją.

Przepowiednia Jackowskiego w sprawie PO

Krzysztof Jackowski, uchodzący za najsłynniejszego w Polsce jasnowidza nie ma wątpliwości co do tego, kto zostanie nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Jego przepowiednię poprzedziła wnikliwa kontemplacja zdjęć.

Być może dziwnie to zabrzmi, ale kontemplując nad zdjęciami kandydatów rywalizujących o fotel szefa PO, który zwalnia się po Grzegorzu Schetynie, poczułem ulgę. Nie dlatego, że wiąże się ona z moimi sympatiami, bądź antypatiami politycznymi. Po prostu poczułem, że ktoś ustępuje

Jasnowidz z Człuchowa w tajemniczy sposób mówił o wyborach i długo zwlekał z podaniem konkretnego nazwiska.

Prawdopodobnie to poczucie związane jest z sytuacją, gdy osoba mająca najwięcej zwolenników w PO pozbędzie się rywala, bo ten sam ustąpi

W końcu, nie mógł dłużej zwodzić mediów i stwierdził, że jego zdaniem zwycięży Borys Budka.

Wygra właśnie dlatego, że jego rywal na końcu wyścigu zrezygnuje i odda mu zwycięstwo

Jackowski jest zdania, że taki wynik zaowocuje wieloma korzyściami dla Platformy Obywatelskiej.

W mojej ocenie wygrana Budki będzie miała bardzo korzystny wpływ dla Platformy. Zdecydowanie zwiększy zaufanie do tej partii, która stanie się bardziej otwarta. To po prostu ożywi PO

Czas pokaże czy miał rację

Już w sobotę wieczorem około godz. 21.00 będziemy mieli szansę się przekonać, czy przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego była trafna. Nieoficjalne wyniki wyborów będą dostępne m.in. na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej.

Na oficjalne dane dotyczące głosowania będziemy musieli poczekać do wtorku. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie otrzyma 50-procentowego poparcia, przewiduje się przeprowadzenie drugiej tury głosowania, 8 lutego.

Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem z tury pierwszej.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter.com, Pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij