×

Andrzej Duda wygłosił mocne przemówienie. Wypowiedział się o programie 500+

Prezydent Andrzej Duda odwiedził ostatnio Strzelin. Wygłosił tam przemówienie, które wielu osobom z pewnością na długo zapadnie w pamięci. W gorzkich słowach skrytykował m.in. poprzednie rządy. Wiele osób, słuchających go, biło mu brawa. Później przyszedł również czas na pamiątkowe zdjęcia.

500+

W czasie swojego wystąpienia powiedział m.in. że rządzący powinni baczniejszą uwagę zwracać na mieszkańców mniejszych miejscowości. Podkreślił również, że w końcu państwo polskie zaczęło myśleć o rodzinie i zwróciło się ku niej. Dodał także, iż państwo nowoczesne „to nie jest państwo liberalne, w którym człowiek jest gnębiony”, a takie, które „myśli o zwykłym człowieku”.

To po to jest program 500 plus, by rodziny wreszcie mogły pojechać na wakacje. Tak! Niech te pieniądze na wakacje wydadzą! Nie pojadą pierwszy raz nad morze!

W gorzkich i mocnych słowach odniósł się do osób, które krytykują fakt, że więcej zwykłych ludzi jeździ teraz na wakacje. Podkreślił, że „robi mu się niedobrze”, gdy czyta tego typu słowa i „artykuły w gazetach z wypowiedziami różnego rodzaju osób, które są niezadowolone z tego, że nagle pojawiły się tłumy ludzi nad Bałtykiem”

„VAT, który do tej pory był rozkradany…”

To jeszcze nie koniec tej ostrej wypowiedzi. W dalszej jej części oberwało się poprzedniej władzy.

Mówili: cud będzie, jeżeli uda się załatać lukę VAT. Dzisiaj można powiedzieć śmiało: cały program 500 plus jest w zasadzie realizowany z tego, co w ciągu tych niespełna trzech lat udało się uzyskać właśnie z VAT-u, który do tej pory był rozkradany. Rozkradany, proszę państwa. Nazwijmy sprawy po imieniu. Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać. Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy po prostu okradani. I udało się temu stosunkowo łatwo, w dużym stopniu zapobiec. To dzięki temu dzisiaj możemy rozwijać państwo i będziemy przeprowadzali kolejne reformy

Może Cię zainteresować