×

Mężczyzna siada naprzeciw kobiety, której nie widział od 22 lat. Żadne z nich nie może wydusić słowa

Marina Abramovic i Uwe Laysiepen (Ulay) zaczęli współpracować i tworzyć już w 1976 roku. Ich relację opisuje się jako pełną energii i mistycyzmu.

W 1988 roku, po dwunastu latach współpracy, postanowili rozpocząć podróż, która zakończyłaby ich nietypową znajomość. Nie było to jednak zwykłe pożegnanie – oboje mieli znajdować się po przeciwnych stronach Wielkiego Muru w odległości 2500 km od siebie!

Podobnie jak w przypadku wielu miłosnych historii, ta ma również swoje szczęśliwe zakończenie. W 2010 r. Marina zainicjowała minutowe spotkania ze zwiedzającymi jej wystawę. Wyjątkowość tych krótkich chwil polegała na tym, że były to spotkania w całkowitym milczeniu.

To wtedy, w wieczór rozpoczęcia wystawy, bez wiedzy artystki, na miejscu pojawił się także Ulay, który również postanowił wykorzystać swoją minutę i usiąść naprzeciw niej. Choć wcześniej nie wykazywała żadnych emocji, wszystko zmieniło się w tej jednej chwili.

Mimo, że zamienili ze sobą słowa, to spotkanie jest bez wątpienia jednym z najpotężniejszych i najpiękniejszych przejawów miłości, jakie kiedykolwiek widzieliśmy!

 

Może Cię zainteresować

zamknij