×

Wielka królewska impreza odwołana! Koronawirus zniszczył plany Elżbiecie II

Przedświąteczny obiad u królowej odwołany! Wszystko z powodu koronawirusa. Uroczystość odbywa się już od wielu lat. Tym razem miało w niej wziąć udział 50 wysoko postawionych członków rodziny królewskiej, m.in. książę William i księżna Kate. Co dokładnie się stało? Czy królowa jest zagrożona? Dlaczego podjęto aż tak radykalną decyzję? Wyjaśniamy.

Przedświąteczny obiad u królowej odwołany! Nie odbędzie się z powodu koronawirusa

Tradycją jest, że tuż przed świętami w rodzinie królewskiej organizowany jest uroczysty obiad dla jej członków. W tym roku miało w nim wziąć udział pięćdziesięciu wysoko postawionych członków rodziny królewskiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam księcia Williama oraz jego żony księżnej Kate. Miał pojawić się także książę Karol z Camillą.

Uroczystość planowano na wtorek 21 grudnia. Całe plany legły jednak w gruzach. Królewski przedświąteczny obiad został odwołany ze względu na sytuację epidemiczną w kraju oraz nowy wariant koronawirusa – Omikron.

Jednak nikt nie jest rozczarowany. Wręcz przeciwnie. Większość uważa, że podjęcie takiej decyzji jest słuszne i jak najbardziej uzasadnione. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Elżbieta II odwołuje to spotkanie. W ubiegłym roku uroczysty przedświąteczny obiad rodziny królewskiej również się nie odbył. Wówczas również winna temu była pandemia.

Miejmy nadzieję, że w następnym roku wszystko się uspokoi i nie będzie trzeba podejmować aż tak radykalnych kroków.

Pogłoski o śmierci królowej Elżbiety

Jak do tej pory wiele wskazuje na to, że koronawirus atakuje przede wszystkim osoby starsze i schorowane. >Niestety, królowa Elżbieta II jest właśnie w tej grupie ryzyka. Nic więc dziwnego, że istnieją obawy o to, jak mogłoby przebiec u niej zachorowanie na COVID-19. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie w sieci pojawiły się doniesienia o tym, iż z jej zdrowiem jest coraz gorzej.

Mało tego niektórzy twierdzili nawet, że królowa Elżbieta II nie żyje. Według ich teorii królowa miała umrzeć już kilka tygodni temu, jednak pałac miał ukrywać tę informację i ujawnić ją dopiero przed świętami. Takie plotki nie mają oczywiście żadnego potwierdzenia.

Źródła: www.radiozet.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij