×

Przed nami zmiana pogody! Czyżby czekał nas powrót srogiej zimy?

Przed nami zmiana pogody! Od dzisiaj będzie znacznie chłodniej. W całym kraju mogą pojawić się opady deszczu, a od wieczora miejscami również opady deszczu ze śniegiem. Będzie pochmurno i wietrznie.

Przed nami zmiana pogody

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od piątku 26 lutego o aurze będzie decydował chłodny front atmosferyczny, przemieszczający się z północy na południe kraju.

Zatoka niżowa wkroczyła do Polski dzisiejszej nocy.

Mamy zupełną zmianę pogody. Jutro strefa zachmurzenia i strefa opadów związana z frontem będzie stopniowo przemieszczać się na południe

– mówił synoptyk z IMGW Jakub Gawron, cytowany przez serwis tvp.info.pl.

Będzie pochmurno i wietrznie. W województwie zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie umiarkowane. Wiatr okresami dość silny i porywisty (nad morzem w porywach do 60 km/h).

Pojawią się również przelotne opady deszczu, które mogą wystąpić praktycznie w całym kraju. Na krańcach północno-wschodnich możliwy deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą znacznie niższe temperatury niż obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Na termometrach dzisiaj od 6 do 15 st. Najcieplej było w Małopolsce, woj. świętokrzyskim i podkarpackim. W Krakowie i Kielcach 13 st., a w Rzeszowie i w Zakopanem 12. Około 15 st. termometry wskazywały w Opolu, Katowicach i Częstochowie.

Zapowiada się chłodny weekend

Jutro będzie jeszcze chłodniej, a zimowa aura znów o sobie przypomni. Jeżeli ktoś liczył na to, że wiosna rozgościła się na dobre i pozostanie z nami na dłużej, może się rozczarować.

W sobotę 27 lutego w dzień na południu kraju zachmurzenie całkowite i duże z opadami śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju możliwe opady deszczu, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże.

W górach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm w Karpatach. Porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 65 km/h. Temperatura w rejonach podgórskich może spaść poniżej zera.

Prawdopodobnie w kolejny weekend będzie jeszcze chłodniej. Z dostępnych modeli wynika, że temperatury mogą spaść nawet do -10 stopni!

Na prawdziwą wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać…

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować