×

Przed nami kolejna śnieżyca! IMGW ostrzega przed opadami śniegu i gołoledzią

Zima nie odpuszcza. Przed nami kolejna śnieżyca. Warunki na drogach mogą być bardzo trudne. Możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź i obfite opady śniegu.

Pogoda na dziś

Na pogodę w Polsce wpływa niż, który obecnie przesuwa się nad Węgry. Pozostajemy w zimnym powietrzu arktycznym. Tylko nad południe kraju napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Synoptycy przewidują duże zachmurzenie i opady śniegu. W niektórych miejscach przybędzie nawet kilkanaście centymetrów pokrywy śnieżnej. Na południowym-wschodzie kraju możliwe wystąpienie opadów śniegu z deszczem oraz marznącego deszczu.

Wiatr raczej słaby lub umiarkowany, ale w górach zawieje zdecydowanie mocniej. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h. Wietrznie również nad morzem. Mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Termometry wskażą od minus 10 stopni na północnym wschodzie, ok. minus 7 stopni w centrum i na zachodzie kraju, do 0 stopni na południowym wschodzie.

Przed nami kolejna śnieżyca

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już od poniedziałku ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Dziś nadciąga do nas kolejna śnieżyca!

Po południu do Polski wkroczy strefa opadów znad Czech i Słowacji. Słaby śnieg padał będzie na krańcach Polski północno-wschodniej. Natomiast z każdą godziną strefa intensywnych opadów będzie się przesuwać w głąb Polski południowo-wschodniej i centralnej, o czym informuje portal fanipogody.pl.

Nocą z 10 na 11 lutego największych opadów śniegu powinni się spodziewać mieszkańcy południa oraz południowego-wschodu kraju. W tych rejonach może nastąpić przyrost pokrywy śnieżnej. Miejscami od 5 cm do 15 cm, a na Podkarpaciu od 20 cm do 25 cm.

Nadchodzi śnieżyca
Twitter

Nie odpuści również srogi mróz – termometry na północy kraju pokażą nawet minus 17 stopni, w centrum około minus 13 stopni Celsjusza, a na południowym-wschodzie do minus 4 stopni.

Fotografie: Zdj. poglądowe (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij