×

Zabili jagnię przed bramą Auschwitz. Dziś usłyszeli prawomocny wyrok

24 marca 2017 roku grupa ludzi przed bramą Auschwitz powiesiła transparent, na którym widniał napis „Love”. Poza tym uczestnicy tego happeningu zupełnie nadzy skuli się łańcuchami i odpalili race. Jedna z osób, która brała w tym udział, zabiła jagnię.

Organizatorów bardzo szybo zatrzymano. Oni sami tłumaczyli, że miał to być protest przeciwko wojnom, a zabite zwierzę symbolem wszystkich ofiar

Dla wielu to była jedynie próba zwrócenia na siebie uwagi, a nie podkreślenia tego, jak wojna wszystko niszczy i prowadzi do zagłady. Z tego też powodu Muzeum Auschwitz wydało oświadczenie, z którego jasno wynika, że ów manifest godzi w pamięć ofiar niemieckiego obozu i jest niedopuszczalny.

przed bramą Auschwitz

„Muzeum Auschwitz-Birkenau nie jest sceną teatralną, ani koncertową. Godzi to w pamięć wszystkich ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz”

Po ponad dwóch latach od zdarzenia Sąd Okręgowy w Krakowie wydał prawomocny wyrok. Adam B. spędzi w więzieniu rok, a Mikita V. osiem miesięcy. Dodatkowo dziesięciu uczestników z różnych państw otrzymało kary grzywny w wysokości 7500 złotych. Ponadto dwóch z organizatorów ma kilkuletni zakaz posiadania zwierząt. Mimo że sąd obniżył kary wydane wcześniej przez sąd pierwszej instancji, podkreślił, że czyny były brutalne.

Adam B. zadał owcy 15 ciosów 22 cm nożem. Jego czyn był okrutny, nastawiony na zadanie zwierzęciu cierpienia

Tuż przed bramą Auschwitz zabili zwierzę i manifestowali swoje poglądy. Czy to odpowiednie miejsce na takie wystąpienia i odbieranie życia zwierzęciu?

Polecane

Może Cię zainteresować