×

Kiedy na świat przyszła ta dziewczynka, jej mama była jeszcze przez 87 dni w ciąży. Niesamowity przypadek

Irin Maria Jones-Elliot i jej mąż Chris Eliot są rodzicami 13-letniej Olivki i 11-letniego Jacka. Kiedy Chris dowiedział się, że jego żona jest ponownie w ciąży, powiedział do swojej ukochanej:

„Tym razem to z pewnością będą bliźniaki. U mnie w rodzinie tak jest od od pokoleń”.

Maria oczywiście na samym początku nie wierzyła w przepowiednie męża, ale gdy wykonała kolejne badania, okazało się, że jej mąż miał dobre przeczucie.

13-letnia Olivia i 11-letni Jack nie mogli się doczekać rodzeństwa. Byli tak samo szczęśliwi jak ich rodzice.

maz mial przeczucie ze beda blizniaki (1)

Ciąża w pierwszych miesiącach przebiegała prawidłowo. Maria oczekiwała, że będzie miała normalny poród, ale pewnego dnia w pracy poczuła pewien dyskomfort i zrobiło jej się naprawdę źle.

Zabrano ją do kliniki, w której doszło do tragedii – pękł worek owodniowy. Kobieta zaczęła panikować, bo ogromnie bała się o swoje dzieci. Nie chciała ich stracić… Wtedy stało się nieoczekiwane: 1 czerwca 2012 roku na świat przyszła Amy. Była wcześniakiem.

maz mial przeczucie ze beda blizniaki (2)

Dziewczynka musiała natychmiast trafić do inkubatora, ponieważ przyszła na świat 4 miesiące przed terminem!

Ważyła tylko pół kilograma i walczyła o życie. W tak samo ciężkiej sytuacji była jej siostra bliźniaczka, która w tym czasie przebywała jeszcze w łonie matki. Lekarze poinformowali rodziców, że obie dziewczynki mają tylko 40% szans na przeżycie, z czego jedno maleństwo jeszcze nie przyszło na świat. Rodzice zadecydowali, że trzeba pozwolić działać naturze.

Kolejne dni i miesiące były bardzo stresujące, bo Amy wciąż walczyła w inkubatorze, podczas gdy Katie w brzuchu matki miała duże trudności, aby utrzymać się przy życiu.

maz mial przeczucie ze beda blizniaki (3)

Maria musiała czekać 4 dni, aby móc w ogóle zobaczyć swoją córkę, a 5 tygodni, aby móc ją w ogóle dotknąć.

Nie mogłam w pełni cieszyć się z macierzyństwa, ponieważ nie mogłam dotknąć Amy oraz nie wiedziałam, co się stanie z moją Katie.

W końcu 27 sierpnia 2012 roku, 87 dni od przybycia do szpitala, na świat przychodzi Katie.

maz mial przeczucie ze beda blizniaki (4)

Bliźniaczki trafiają do Księgi Rekordów Guinnessa, ponieważ nigdy wcześniej nie odnotowano takiego porodu. Pomimo początkowych trudności Amy i Katie są teraz zdrowe i są dumą rodziców.

maz mial przeczucie ze beda blizniaki (5)

Polecane

Może Cię zainteresować