×

Prywatne zdjęcia rodziny królewskiej. Królowa, książę i siedmiu prawnuków

To bardzo smutne dni w Pałacu Buckingham. Bliscy zmarłego księcia Filipa wspominają go, publikując w sieci prywatne zdjęcia rodziny królewskiej. Na jednym z nich królowa i książę są otoczeni przez prawnuki.

Trumna z wełny

Choć każdy wiedział, że ten moment w końcu nadejdzie, wiadomość o śmierci księcia Filipa wstrząsnęła brytyjską rodziną królewską. Książę zmarł 9 kwietnia w Windsorze, otoczony przez najbliższych. Ze względu na pandemię, uroczystości pogrzebowe będą raczej skromne, a na pewno skromniejsze, niż byłyby w innych okolicznościach. Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Wśród żałobników nie zabraknie księcia Harry’ego, który wrócił już do Wielkiej Bytanii, aby odbyć kwarantannę przed pogrzebem. Książę przyjechał bez małżonki. Meghan jest w zaawansowanej ciąży i nie zdecydowała się na podróż z Los Angeles do Londynu.

Książę Filip, jako znany miłośnik ekologii, spocznie w wełnianej trumnie wykonanej przez firmę AW Hainsworth z Leeds. Ceremonia będzie miała charakter prywatny, a z powodu pandemii weźmie w niej udział tylko 30 osób. Listę uczestników Pałac Buckingham ogłosi dzisiaj.

Prywatne zdjęcia rodziny królewskiej

Już teraz wiadomo, że na krótkiej liście żałobników uczestniczących w uroczystościach będą wszystkie dzieci i wnuki księcia Filipa. Zabraknie natomiast 10 prawnuków księcia. Nie jest to jednak związane wyłącznie z restrykcjami. Zdaniem Ingrid Seward, ekspertki ds. rodziny królewskiej, zmarły mąż królowej Elżbiety II nie chciałby obecności dzieci na ceremonii.

Rodzina królewska jest wierna tradycji i nawet jeśli nie byłoby restrykcji epidemicznych, małe dzieci nie wzięłyby udziału w pogrzebie. Królowa pozwala dzieciom tylko na uczestnictwo w bożonarodzeniowym obiedzie.

Podczas jednego z rodzinnych spotkań, powstała piękna fotografia królowej i księcia, otoczonych prawnukami. Teraz Pałac Buckingham podzielił się nią na Instagramie.

Królowa i książę Edynburga otoczeni siedmioma prawnukami na zamku Balmoral w 2018 roku – napisano pod zdjęciem.

W drugim poście Pałac Buckingam opublikował natomiast karuzelę zdjęć. Jest na nich książę Filip z księciem Karolem, królowa Elżbieta II z mężem, wnukiem Williamem i jego rodziną. Na ostatnim ze zdjęć jest natomiast książę w towarzystwie drugiego wnuka, księcia Harry’ego.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij