×

Protest mieszkańców Wielunia przeciw gali Najmana. Będzie afera!

Odkąd Marcin Najman ogłosił „bossa” federacji MMA-VIP, którym został Andrzej Zieliński pseudonim „Słowik”, kłopoty federacji mnożą się niczym grzyby po deszczu. Od wydarzenia odeszli sponsorzy, z organizacji gali wycofało się miasto Kielce, a ostatnio z udziału zrezygnowała najpopularniejsza ring girl. Po wielu perypetiach gala ma odbyć się w Wieluniu. Wciąż nie jest jednak pewne, czy tak się stanie. Protest mieszkańców Wielunia przeciw Gali Najmana jest bowiem bardzo wymowny. Po ich stronie postanowił stanąć również znany dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Andrzej Zieliński pseudonim „Słowik” w MMA-VIP Marcina Najmana

W sobotę 8 stycznia Marcin Najman zszokował opinię publiczną podczas konferencji MMA-VIP. Podczas wydarzenia przedstawił szefa organizacji, którym okazał się Andrzej Zieliński znany pod pseudonimem „Słowik”. Zieliński dał się poznać Polakom jako gangster, były szef tzw. mafii pruszkowskiej. Ma on na swoim koncie liczne rozboje, kradzieże i wymuszenia. „Słowik” stał się legendą mafijnego półświatka. Dziś natomiast został twarzą freakowej gali MMA w Polsce, co wywołało ogromne poruszenie w mediach społecznościowych.

„Słowik” szefem MMA-VIP. „Liczy się głównie aspekt komercyjny”.

Kielce odmówiły organizacji gali

Przypomnijmy, że pierwotnie gala MMA-VIP miała odbyć się w Kielcach. Prezydent miasta zmienił zdanie po tym, jak światło dzienne ujrzała informacja, że za galą stoi były gangster.

Protest mieszkańców Wielunia przeciw gali Najmana

Po odmowie prezydenta Kielc ekipa Marcina Najmana zrobiła krok wstecz i wróciła do poszukiwania miejsca, w którym miałby się odbyć kolejna gala MMA-VIP. Wkrótce Najman oznajmił, że odbędzie się w Wieluniu. Miejscowość błyskawicznie znalazła się na celowniku wszystkich mediów. Ogólnopolskie „pięć minut” Wielunia trwa już od zeszłego tygodnia.

Swój sprzeciw odnośnie organizacji gali w Wieluniu wyrazili zarówno mieszkańcy jak i uczniowie. Samorząd uczniowski I LO w Wieluniu uznał galę za „haniebną”. Dodajmy, że budynek szkoły przylega bezpośrednio do obiektu sportowego.

Mimo to Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, nie zamierza wycofywać swojej zgody na wynajem miejskiej hali dla federacji, która planuje w niej zorganizować galę MMA z Andrzejem Zielińskim. Powołuje się przy tym na „chrześcijańskie przebaczenie”.

W Wieluniu doszło już do wymiany zdań pomiędzy Marcinem Najmanem, a dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim, który jest jednym z przeciwników organizacji, za którym stoi „Słowik”. Po dwóch ich stronach stoją zwolennicy obu stron.

W jaki sposób Krzysztof Stanowski zamierza przekonać burmistrza Wielunia do odwołania gali MMA-VIP w jego mieście?

Przede wszystkim burmistrz dostanie ofertę, którą już niepełną dostał w mediach społecznościowych, tzn. miasto dostanie więcej pieniędzy niż za organizację tej gali jeśli jej nie zorganizuje. Dodatkowo przyjedzie Marcin Możdżonek na camp siatkarski, przyjedzie Marcin Gortat, przyjedzie Tomasz Rożek naukowiec, żeby spotkać się z dziećmi i zrobić dla nich wykład naukowy i odbędzie się tu turniej e-sportowy, czyli kilka atrakcji dla lokalnej społeczności plus zysk dla budżetu miasta. Jeżeli burmistrz w to nie pójdzie, to znaczy, że mamy tu do czynienia z niegospodarnością

Czy burmistrz Wielunia zmieni zdanie?

Wymiana zdań została opublikowana w sieci. Publikujemy ją poniżej:

Poniżej publikujemy nagranie, w którym Krzysztof Stanowski w mocnych słowach powiedział, co myśli o współpracy Marcina Najmana z Andrzejem „Słowikiem” Zielińskim. Materiał, który wyświetlono już ponad 3 miliony razy, jest jednocześnie apelem do widzów, aby nie finansować (wykupować PPV) gali, za którą stoi gangster.

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij