×

Prognoza pogody w Sylwestra. W tym roku zdecydowanie lepiej zostać w domu

Zła wiadomość odnośnie Sylwestra. Wszyscy, którzy planowali przywitać Nowy Rok na świeżym powietrzu prawdopodobnie będą musieli zmienić plany. Prognoza pogody w Sylwestra nie wróży nic dobrego.

Polacy liczyli na zabawę

Wszyscy wciąż mamy w pamięci zeszłorocznego Sylwestra, a raczej jego brak. W związku z szalejącym koronawirusem, rządzący zdecydowali wówczas o wprowadzeniu zakazu opuszczania domu, co niektórym przypominało znaną z czasów komunistycznych godzinę policyjną. Nic więc dziwnego, że po blisko dwóch latach bez hucznych zabaw w tym roku Polacy liczyli na szampańskie imprezy.

Niestety wszystko wskazuje na to, że i tym razem będziemy musieli obejść się smakiem. Na drodze staną nam nie tylko zamknięte dyskoteki, ale również czynniki atmosferyczne. IMGW zapowiada, że ostatni dzień 2021 roku nie będzie należał do najprzyjemniejszych. Niemal we wszystkich regionach kraju dadzą o sobie znać ciemne strony zimy.

Prognoza pogody w Sylwestra

Większość Polaków z ulgą pożegna 2021 rok, który niestety obfitował w wiele nieprzyjemnych wydarzeń, z pandemią koronawirusa na czele. Prognozy synoptyków pokazują, że raczej nie będziemy mieli szans na przywitanie Nowego Roku na zewnątrz. Wszystko wskazuje na to, że aura będzie wyjątkowo niesprzyjająca. Synoptycy straszą nawet, że Sylwester 2021 bynajmniej nie będzie przypominał zimowego wieczoru.

Zamiast tego będzie nam towarzyszyć typowo jesienna pogoda. Deszcze i porywisty wiatr to coś, na co powinniśmy się nastawić. 31 grudnia będzie wyjątkowo ciepłym dniem jak na koniec grudnia. Za nagłe ocieplenie odpowiada m.in. układ niskiego ciśnienia znad środkowego Bałtyku. Porywisty wiatr w ostatnią noc roku będzie miał kierunek południowo-zachodni na terenie całego kraju. Jego prędkość wyniesie pomiędzy 50 a 60 km/h, choć miejscami może dochodzić nawet do 70 km/h.

IMGW ostrzega, że silny wiatr może prowadzić do występowania poważnych szkód. Połamane gałęzie, uszkodzenia dachów i przerwy w dostawach prądu to realne scenariusze na ostatni dzień roku. Mocnym podmuchom wiatru może towarzyszyć deszcz o ciągłym lub umiarkowanym natężeniu. Największe opady wystąpią w regionach północnych, wschodnich i centralnych, czyli niemal w całym kraju. Pomimo tego, że temperatura będzie wynosić od 6 stopni Celsjusza do nawet 11 stopni na zachodzie i południu Polski to zimny wiatr i deszcz sprawią, że nie będziemy czuli ciepła. Kreacje z odkrytymi plecami i wydekoltowane suknie lepiej zostawić na inną okazję, gdyż temperatura będzie oscylować wokół 0 stopni.

 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij