×

Prognoza pogody na Wielkanoc. Nad Polskę nadciąga cyklon Pamela!

Ocieplenie i pył saharyjski – takie zmiany w najbliższych dniach przyniesie cyklon Pamela. Ale prognoza pogody na Wielkanoc nie wygląda zbyt optymistycznie. Czego możemy się spodziewać?

Cyklon Pamela

Do tej pory kwiecień raczej nas nie rozpieszczał, jeśli chodzi o temperaturę. Przeplatając „trochę zimy” i „trochę lata”, skupił się zdecydowanie na tej pierwszej porze roku. Ale w najbliższych dniach ma się to zmienić.

Serwis dobrapogoda24.pl poinformował o utworzeniu się na Atlantyku cyklonu Pamela, odpowiedzialnego za optymistyczne prognozy pogody na najbliższe dni. Już 13 kwietnia odczujemy znaczne ocieplenie. Powróci piękne słońce, a miejscami maksymalna temperatura może wynieść nawet do 20 stopni Celsjusza. 

Wraz z chwilową poprawą pogody w naszym kraju pojawi się również pył saharyjski. Opadów pyłu z deszczem spodziewać należy się 14 kwietnia, dlatego lepiej się jeszcze wstrzymać z myciem samochodów i okien.

Obecność pyłu saharyjskiego zdradzi matowe niebo w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, ale także osad, jaki pojawi się na karoseriach samochodów, parapetach, czy w rynnach

– przekazał portal dobrapogoda24.pl.

UWAGA! Pył znad Sahary może powodować trudności z oddychaniem, szczególnie u alergików i astmatyków. Może też wywołać zapalenie spojówek lub podrażnić śluzówki nosa, gardła oraz krtani.

Prognoza pogody na Wielkanoc

Niestety wszelkie prognozy mówią jedynie o chwilowym ociepleniu. Raczej nie mamy co liczyć na ciepłe, słoneczne święta. Co więcej, pogoda drastycznie się zmieni już w okolicy 15 kwietnia. Znów będzie zimno. Według IMGW, w piątek mogą pojawić się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie do 10 stopni Celsjusza.

W Wielką Sobotę będzie odrobinę cieplej, ale o prawdziwie wiosennej aurze możemy jedynie pomarzyć. Na wschodzie kraju wciąż będzie występować deszcz i deszcz ze śniegiem. W Wielkanoc w rejonach górskich i podgórskich może spaść śnieg. Na termometrach od 7-8 stopni na północy do 10-13 stopni na południowym-zachodzie. Nocami możliwe są przymrozki (do -3 st. C.).

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij